Abonneren    Adverteren    Contact    Sitemap    Index   

Van Maanen plukt vruchten van camera's

NieuwsbriefNieuwsbrief RSSRSS

Door: Arjan Velthoven

Gepubliceerd op 19 oktober 2009 10:45

Transportbedrijf van Maanen heeft haar warehouses en bedrijfsterrein beveiligd met een state-of-the-art systeem van 25 netwerkcamera's. Die houden een oogje op het totale terrein van 5.500 m2. En met succes: de eerste palletdief is al in de kladden gevat.

Na de bouw van een nieuw warehouse besloot Van Maanen tot de aanschaf van camerabewaking in en rond de gebouwen. Zodoende kon het transportbedrijf zowel binnen als buiten 24 uur per dag en zeven dagen per week in de gaten houden. Daarnaast bieden de camerabeelden bewijsmateriaal bij voorkomende ‘incidenten', zoals aanrijdingen en schade aan vrachtauto's en ander materieel.

Er is gekozen voor een installatie van 25 netwerkcamera's van Axis. Binnen en buiten elk warehouse hangen camera's die gezamenlijk het hele terrein afdekken. In combinatie met videomanagementsoftware van Milestone is Van Maanen in staat mee te kijken in de warehouses, tijdens het laden en lossen, bij de poort en de receptie om zodoende elke bezoeker of gast te registreren.

Van Maanen netwerkcamera's

Na een lichte scepsis onder de medewerkers, die dachten op de vingers te worden gekeken, zijn de eerste resultaten daar. De camera's hebben al verschillende aanrijdingen, schadegevallen, diefstallen en ongenode bezoekers vastgelegd. Directeur Willem van Riesen: "De camera's beantwoorden absoluut aan hun doel. We hebben al behoorlijk wat grote en kleine incidentjes op kunnen lossen. Ik herinner me ook een palletdief. Dit was een zeer gewiekste, inmiddels ex-werknemer van ons. We ontdekten dat we steeds vaker houten pallets kwijt waren. We hadden het vermoeden dat een van de medewerkers tijdens zijn ritjes extra pallets meenam. Toen we de gegevens van de boordcomputer en de camerabeelden van het magazijn naast elkaar legden kwamen we erachter dat deze chauffeur bij het laden van zijn vrachtauto ook extra pallets in de vrachtwagen legde om deze vervolgens te verkopen. De camera's leverden in zo'n geval dus ondersteunend materiaal waarmee we onze vermoedens konden bewijzen."

Van Maanen netwerkcamera's

Er hangen bij Van Maanen 25 netwerkcamera's van het type Axis 215 PTZ. Twintig binnen en vijf buiten. Het monitoren van het terrein doen Van Riesen en zijn warehousemanager grotendeels zelf. "Ik kan heel eenvoudig inloggen en meekijken via de managementsoftware van Milestone, zelfs vanuit huis." Daarnaast heeft een aantal personen zelf ook rechten om de beelden te bekijken. De receptioniste is gemachtigd om de voordeur en de slagboom via de camera's te bekijken en ziet elke magazijnchef beelden van zijn eigen warehouse. De leden van het managementteam zijn gemachtigd
om alle beelden te bekijken.

 

 

Overig nieuws

TVM: ladingdiefstal in 2010 naar half miljard

02-09 De schade van diefstal uit vrachtwagens zal volgens transportverzekeraar TVM dit jaar oplopen tot € 500 mln Twee jaar geleden bedroeg het schadebedrag nog € 350 mln. Lees hele artikel

Van den Anker neem ADR crossdocking graag over

02-09 Zoals ttm.nl al eerder meldde zijn er met ingang van komend jaar belangrijke veranderingen in de wetgeving voor crossdocking van gevaarlijke stoffen. Van den Anker is gespecialiseerd in de opslag, het beheer en de distributie van (verpakte) chemische producten en wijst erop dat men bedrijven die problemen denken te krijgen graag helpt. Lees hele artikel

Nieuwe Ambassadeur Duurzame Logistiek

02-09 Tom Tillemans, Logistics & Planning Manager van Heinz Benelux is benoemd tot ambassadeur Duurzame Logistiek. Lees hele artikel

Trucktest: Iveco Stralis AS440S50 T/P
 

Iveco Stralis AS440S50 T/PIveco's Stralis is niet alleen gefacelift. De cabine is duidelijk ruimer dan voorheen en de motorisering is tot in de puntjes bij de tijd gebracht. Tenminste, op papier. Kan de in Duitsland gebouwde grote Italiaan de concurrentie qua verbruik aan?

Bekijk de testresultaten van de Iveco Stralis AS440S50 T/P
VOLG TTM.nl OP TWITTER!
 

Twitter birdWhat are you doing? Dat is de vraag die permanent wordt gesteld op Twitter.com. TTM.nl brengt u natuurlijk ook daar het laatste nieuws uit de transportsector. Of het nou is met uw computer of mobiele telefoon...

Volg TTM.nl op Twitter
 
Eisma Businessmedia

ttm.nl is een activiteit van Eisma Industrie Media. Auteursrecht voorbehouden.

Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer Leveringsvoorwaarden en Privacystatement.