Abonneren    Adverteren    Contact    Sitemap    Index   
HomeNieuwsSteeds meer weerstand tegen treinen in oost Nederland

Steeds meer weerstand tegen treinen in oost Nederland

NieuwsbriefNieuwsbrief RSSRSS

Door: Pieter Wieman

Gepubliceerd op 22 januari 2010 11:47

De irritatie over het groeiend aantal goederentreinen door de oostelijke provincies neemt toe, ook aan de andere kant van de grens.

Bad Bentheim'Duitsers overvallen door stroom goederentreinen' kopte Tubantia vanochtend. De krantzegt dat ook de Duitse grensstad Bad Bentheim  zich overvallen voelt door de sterk stijgende stroom goederentreinen uit ons land. Nu rijden rond twintig treinen per dag Duitsland in, via Oldenzaal. Volgens prognoses stijgt dat aantal in 2020 naar 60 tot 90 en daarna, als de tweede Maasvlakte af is, nog eens met enkele tientallen treinstellen. Bad Bentheim's burgemeester Volker Pannen zei hierover niet door de landelijke Nederlandse overheid te zijn geïnformeerd. Hij moest het horen van Oldenzaalse wethouder Herman Pieper. Beide gemeenten trekken een oud plan uit de la: een nieuwe spoorlijn voor goederenvervoer langs de A1, met een terminal voor de overslag van containers. Die zou op de vroegere vliegbasis Twente of aan de Duitse kant van de grens kunnen komen. Het kabinet beslist in de zomer over de afhandeling van het goederenvervoer per spoor.

Bron: Tubantia

Zie ook: Provincies willen noordtak Betuwelijn

 

Overig nieuws

Bakker Logistiek neemt Gebr. Huybregts over
Bakker Logistiek neemt Gebr. Huybregts over

02-02 Bakker Logistiek Groep uit Zeewolde neemt Gebr. Huybregts uit Tilburg over. Dat meldt Transport-Online. TTM.nl meldde onlangs als eerste al dat een overname of fusie aanstaande was. Lees hele artikel

Subsidie Euro 6 komt eraan
Subsidie Euro 6 komt eraan

02-02 Binnen afzienbare tijd kunnen transportbedrijven subsidie aanvragen bij aanschaf van een vrachtwagen met emissieklasse Euro 6. Dat is af te leiden uit de publicatie van verordening 64/2012 van de Europese Commissie. Dat meldt TLN op haar website. Lees hele artikel

Cool Port Shuttle: AGF van truck naar binnenvaart
Cool Port Shuttle: AGF van truck naar binnenvaart

02-02 Waalhaven Cool Barge, Post-Kogeko en Visbeen vervoeren met ingang van 1 februari een deel van de binnenkomende groenten en fruit voor een groep van vijf grote importeurs. Voorheen legden de containers de route van de Maasvlakte naar het handelscentrum in Barendrecht af over de weg. Nu gaan de eerste 45 kilometers per binnenschip naar de Waalhaven en alleen nog de laatste zes kilometer naar Barendrecht met de vrachtauto. Lees hele artikel

Lees hier de laatste TTM.nl als e-zine!
 
 
Eisma Businessmedia

ttm.nl is een activiteit van Eisma Industriemedia bv. Auteursrecht voorbehouden.

Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer Leveringsvoorwaarden en Privacystatement.