Abonneren    Adverteren    Contact    Sitemap    Index   
HomeNieuwsKögel sluit trailerfabriek in Burtenbach

Kögel sluit trailerfabriek in Burtenbach

NieuwsbriefNieuwsbrief RSSRSS

Door: Arjan Velthoven

Gepubliceerd op 08 februari 2010 12:25

Het blijft maar onrustig rond Kögel. De afgelopen najaar door Humbaur overgenomen trailerfabrikant vertrekt uit zijn standplaats Burtenbach en sluit de productie daar. Dat meldden diverse Duitse media.

Kögel BurtenbachDe beslissing is als een bom ingeslagen in de regio rond Burtenbach. In de hoofdvestiging van Kögel werken 441 medewerkers, die waarschijnlijk gedwongen worden tot arbeidstijdverkorting tot er een nieuwe fabriek is. Ook bij toeleveranciers zijn 400 mensen werkzaam die gevolgen zullen ondervinden van het vertrek van Kögel.

Kögel heeft lang onderhandeld om ‘Burtenbach' te behouden. In 2007 werden de panden en de grond in Burtenbach vanwege financiële redenen verkocht aan Fortis Lease en vervolgens teruggehuurd. Na de overname door Humbaur is intensief geprobeerd om grond en gebouwen weer te kopen of huren van Fortis Lease. "Dat is echter niet tijdig gelukt, zodat ons niet anders rest dan Burtenbach als vestigingsplaats op te geven", aldus Kögel topman Thomas Heckel.

Heckel zei dat Kögel op zoek gaat naar een plek om een nieuwe fabriek te bouwen. Tot de nieuwe fabriek er staat, worden Kögel trailers gebouwd bij Humbaur in Gersthofen.

 

Overig nieuws

EVO wil Europees toezicht op regels afvaltransport
EVO wil Europees toezicht op regels afvaltransport

10-03 EVO roept op een Europees toezichthouder in te stellen om toe te zien op de afstemming van wetgeving en handhaving van regels rond afvaltransport. De verladersorganisatie vindt dat de regelgeving voor het vervoer van afval volstrekt onduidelijk is voor het bedrijfsleven. Per lidstaat verschillen de eisen en worden controles op verschillende wijzen uitgevoerd. Hierdoor ontstaat al snel het beeld dat nogal wat bedrijven hun zaakjes niet op orde hebben. Lees hele artikel

Cosmo en Koops in zee met Krone
Cosmo en Koops in zee met Krone

10-03 Cosmo Trucks en Koops Furness Trucks hebben een samenwerkingsovereenkomst met opleggerfabrikant Fahrzeugwerk Bernard Krone GmbH getekend. Door deze samenwerkingsovereenkomst op het gebied van onderhoud- en reparatiewerkzaamheden aan Krone voertuigen, is de dienstverlening van Cosmo Trucks en Koops Furness aan bestaande en nieuwe klanten aanzienlijk vergroot. Krone heeft zich door deze samenwerkingsovereenkomst verzekerd van een aanzienlijke uitbreiding van haar servicenetwerk in Nederland. Lees hele artikel

Trailned opent tweede vestiging
Trailned opent tweede vestiging

10-03 Per 1 maart van dit jaar heeft Trailned uit Deurne een tweede vestiging geopend aan de Michael Strogoffstraat 4 in Emmen. Trailned is meer dan 10 jaar specialist in de verkoop en verhuur van nieuwe en gebruikte schuifvloeropleggers (walking floors). Het verkoopgebied omvat de gehele Benelux. Trailned maakt onderdeel uit van de Knapen Trailers groep uit Deurne. Lees hele artikel

Trucktest: Iveco Stralis AS440S50 T/P
 

Iveco Stralis AS440S50 T/PIveco's Stralis is niet alleen gefacelift. De cabine is duidelijk ruimer dan voorheen en de motorisering is tot in de puntjes bij de tijd gebracht. Tenminste, op papier. Kan de in Duitsland gebouwde grote Italiaan de concurrentie qua verbruik aan?

Bekijk de testresultaten van de Iveco Stralis AS440S50 T/P
VOLG TTM.nl OP TWITTER!
 

Twitter birdWhat are you doing? Dat is de vraag die permanent wordt gesteld op Twitter.com. TTM.nl brengt u natuurlijk ook daar het laatste nieuws uit de transportsector. Of het nou is met uw computer of mobiele telefoon...

Volg TTM.nl op Twitter
 
Reed Business

Reed Business bv. Auteursrecht voorbehouden.

Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Gebruiksvoorwaarden en Privacystatement.