Abonneren    Adverteren    Contact    Sitemap    Index   

Brink Transport rijdt met waterstofgas

NieuwsbriefNieuwsbrief RSSRSS

Door: Arjan Velthoven

Gepubliceerd op 23 februari 2010 11:59

Brink Transport uit Hardenberg gaat waterstofgas bijmengen in de luchttoevoer van dieselmotoren. Waterstofgas wordt volgens Brink gezien als de toekomstige toepassing in combinatie met fossiele brandstoffen voor zuinigere en milieuvriendelijke verbrandingsmotoren.

Brink Transport met Save FuelHet systeem dat Brink gebruikt heet Save Fuel en komt uit Engeland. Het is daar ontwikkeld door Oil Drum en de University of Kent. Het is een zelfstandig werkend systeem dat waterstofgas aan boord van het voertuig aanmaakt.
Brink heeft voor de uitvoer van het project op 16 februari jl. een samenwerkingsovereenkomst getekend met Cosmo Trucks en Gertron, de leverancier van Save Fuel. Gezamenlijk gaan zij het systeem gefaseerd op twee motoren bouwen. Daarnaast zal de projectgroep nauwkeurig de vermindering van schadelijke uitlaatgassen en de besparing op brandstof monitoren en het systeem verder optimaliseren. Hiervoor zal dan ook met de Benelux importeur accreditatie via TNO voor Nederlandse toepassingsmogelijkheden aangevraagd worden.

Naar verwachting zal de uitstoot tussen de 10 en 15 procent verminderen. Dit blijkt volgens Brink Transport uit opgedane ervaringen met het systeem in Engeland. Naast de brandstofbesparing wil Brink haar maatschappelijk verantwoord ondernemerschap hiermee een extra impuls geven. "Vrachtauto's zijn nu eenmaal nodig om de economie draaiende te houden, wij spannen ons in om het vervoer op de meest efficiënte manier te doen en met de meest milieuvriendelijke voertuigen zodat er nog fossiele brandstoffen en schone lucht voor de volgende generaties overblijft" aldus Henk Brink. "Na de proef met twee voertuigen, zal bij positieve eindresultaten, het hele wagenpark binnen afzienbare tijd met dit systeem worden uitgerust. Dit vergt een aanzienlijke investering, maar als de verwachtingen uitkomen is het zeker de moeite waard. Hoewel het overgrote deel van ons wagenpark al is uitgerust met de nieuwste en schoonste Euro 5 motoren laten we deze mogelijkheid om de schadelijke uitstoot nog verder te verlagen niet onbenut."

 

Overig nieuws

TVM: ladingdiefstal in 2010 naar half miljard

02-09 De schade van diefstal uit vrachtwagens zal volgens transportverzekeraar TVM dit jaar oplopen tot € 500 mln Twee jaar geleden bedroeg het schadebedrag nog € 350 mln. Lees hele artikel

Van den Anker neem ADR crossdocking graag over

02-09 Zoals ttm.nl al eerder meldde zijn er met ingang van komend jaar belangrijke veranderingen in de wetgeving voor crossdocking van gevaarlijke stoffen. Van den Anker is gespecialiseerd in de opslag, het beheer en de distributie van (verpakte) chemische producten en wijst erop dat men bedrijven die problemen denken te krijgen graag helpt. Lees hele artikel

Nieuwe Ambassadeur Duurzame Logistiek

02-09 Tom Tillemans, Logistics & Planning Manager van Heinz Benelux is benoemd tot ambassadeur Duurzame Logistiek. Lees hele artikel

Trucktest: Iveco Stralis AS440S50 T/P
 

Iveco Stralis AS440S50 T/PIveco's Stralis is niet alleen gefacelift. De cabine is duidelijk ruimer dan voorheen en de motorisering is tot in de puntjes bij de tijd gebracht. Tenminste, op papier. Kan de in Duitsland gebouwde grote Italiaan de concurrentie qua verbruik aan?

Bekijk de testresultaten van de Iveco Stralis AS440S50 T/P
VOLG TTM.nl OP TWITTER!
 

Twitter birdWhat are you doing? Dat is de vraag die permanent wordt gesteld op Twitter.com. TTM.nl brengt u natuurlijk ook daar het laatste nieuws uit de transportsector. Of het nou is met uw computer of mobiele telefoon...

Volg TTM.nl op Twitter
 
Eisma Businessmedia

ttm.nl is een activiteit van Eisma Industrie Media. Auteursrecht voorbehouden.

Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer Leveringsvoorwaarden en Privacystatement.