Abonneren    Adverteren    Contact    Sitemap    Index   
HomeNieuwsDuracar gered van ondergang

Duracar gered van ondergang

NieuwsbriefNieuwsbrief RSSRSS

Door: Arjan Velthoven

Gepubliceerd op 10 maart 2010 10:36

Het faillissement van bestelautofabrikant Duracar is opgeheven. Duracar maakt zich opnieuw op voor massaproductie van de elektrische bestelauto Quicc Diva.

Duracar QuiccHet in 2007 opgerichte bedrijf kreeg vorig jaar problemen, omdat de toenmalige eigenaar onderuit ging. In februari 2010 verklaarde de rechtbank Duracar failliet, maar door een financiële injectie van een Belgische zakenman is het bedrijf op de valreep gered. "Op het allerlaatste moment is er voldoende geld gestort om alle crediteuren te betalen'', zegt curator Wim Vondenhoff in Het Financieele Dagblad.

Afgelopen 9 februari werd door diezelfde rechtbank het faillissement over DuraCar uitgesproken, op verzoek van 2 kleinere crediteuren. DuraCar had op dat moment, door onvoorziene omstandigheden, de financiering net niet tijdig rond om dat te voorkomen. Een verzoek tot uitstel mocht vorige maand niet baten, maar het verzet dat door DuraCar werd aangetekend is dus vandaag gehonoreerd. Hiermee is het faillissement dus nietig verklaard.

Het management team en de eigenaar van DuraCar ­ het Britse Earlston Ltd. ­ gaan nu DuraCar terug op het juiste spoor te zetten. De eerste fase van het project ­ het opleveren van 5 technische geoptimaliseerde prototypes ­ was reeds in 2009 afgerond. DuraCar was inmiddels ook begonnen aan de 2e fase waarin klantwensen worden vertaald naar een aangepast model. Het DuraCar-team en de betrokken partners pakken nu de draad weer op in voorbereiding op serieproductie.

Ondanks het feit dat een bijna-faillissement een negatieve ervaring is en veel energie kost, is het management team positief verrast door de vele geïnteresseerde partijen die zich hebben gemeld. DuraCar zal met deze partijen in gesprek gaan om over mogelijke samenwerking te spreken. Hiermee wil DuraCar zijn financiële basis verder versterken. De huidige eigenaar, die de komende fase in voorbereiding op serieproductie heeft gefinancierd, staat ook open voor het vormen van een breder consortium met strategisch sterke partners voor de verdere uitrol van het project.

 

Overig nieuws

TVM: ladingdiefstal in 2010 naar half miljard

02-09 De schade van diefstal uit vrachtwagens zal volgens transportverzekeraar TVM dit jaar oplopen tot € 500 mln Twee jaar geleden bedroeg het schadebedrag nog € 350 mln. Lees hele artikel

Van den Anker neem ADR crossdocking graag over

02-09 Zoals ttm.nl al eerder meldde zijn er met ingang van komend jaar belangrijke veranderingen in de wetgeving voor crossdocking van gevaarlijke stoffen. Van den Anker is gespecialiseerd in de opslag, het beheer en de distributie van (verpakte) chemische producten en wijst erop dat men bedrijven die problemen denken te krijgen graag helpt. Lees hele artikel

Nieuwe Ambassadeur Duurzame Logistiek

02-09 Tom Tillemans, Logistics & Planning Manager van Heinz Benelux is benoemd tot ambassadeur Duurzame Logistiek. Lees hele artikel

Trucktest: Iveco Stralis AS440S50 T/P
 

Iveco Stralis AS440S50 T/PIveco's Stralis is niet alleen gefacelift. De cabine is duidelijk ruimer dan voorheen en de motorisering is tot in de puntjes bij de tijd gebracht. Tenminste, op papier. Kan de in Duitsland gebouwde grote Italiaan de concurrentie qua verbruik aan?

Bekijk de testresultaten van de Iveco Stralis AS440S50 T/P
VOLG TTM.nl OP TWITTER!
 

Twitter birdWhat are you doing? Dat is de vraag die permanent wordt gesteld op Twitter.com. TTM.nl brengt u natuurlijk ook daar het laatste nieuws uit de transportsector. Of het nou is met uw computer of mobiele telefoon...

Volg TTM.nl op Twitter
 
Eisma Businessmedia

ttm.nl is een activiteit van Eisma Industrie Media. Auteursrecht voorbehouden.

Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer Leveringsvoorwaarden en Privacystatement.