Abonneren    Adverteren    Contact    Sitemap    Index   
HomeNieuwsCDA praat niet meer over km-heffing

CDA praat niet meer over km-heffing

NieuwsbriefNieuwsbrief RSSRSS

Door: Arjan Velthoven

Gepubliceerd op 18 maart 2010 10:14

Het CDA wil in komende besluiten over wegenbouw het woord kilometerheffing niet meer tegenkomen. Dat heeft Tweede Kamerlid Ger Koopmans woensdag gezegd. De woordvoerder verkeer van zijn fractie wil over deze kwestie donderdag in debat met demissionair minister Camiel Eurlings, eveneens van het CDA.

kilometerheffing kastjeEurlings stuurde woensdag een brief aan de Kamer waarin hij duidelijk maakt dat hij stopt met voorbereidende handelingen voor het invoeren van de kilometerheffing, omdat de Kamer dat onderwerp controversieel heeft verklaard. Het demissionaire kabinet zal het onderwerp in de komende periode niet meer aanpakken.

In de brief stelt de CDA-bewindsman geen nieuwe financiële verplichtingen aan te gaan voor het project. Koopmans vindt dat Eurlings in zijn brief niet ver genoeg gaat. "Met zijn brief zet de minister de kilometerheffing op sterk water, maar we moeten nog tracébesluiten nemen waarin de heffing als een van de alternatieven wordt genoemd. Die onduidelijkheid moet eruit. We willen geen schemerwerkelijkheid", schetst Koopmans.

Het spoeddebat van donderdag staat al een tijdje op de rol, maar door de brief van Eurlings hadden diverse fracties geen behoefte meer aan het debat. Ze stelden Kamervoorzitter Gerdi Verbeet voor de bijeenkomst te annuleren, maar Koopmans stak daar een stokje voor.

PVV-Kamerlid Richard de Mos is blij met de brief van Eurlings. "De minister heeft er goed aan gedaan om voor de kilometerheffing geen nieuwe financiële verplichtingen aan te gaan en om het miljardenproces van aanbesteding op te schorten", zei hij woensdag. "Nu maar hopen dat er van uitstel definitief afstel komt. Want voor het onzalige plan van rekeningrijden bestaat geen enkel draagvlak."

De Kamerleden willen donderdag ook nog praten over de proef met betaald rijden, die dit voorjaar in de regio Amsterdam moet beginnen. Deelnemers aan deze proef krijgen maandelijks een bedrag. Afhankelijk van het aantal gereden kilometers wordt dat bedrag verminderd. Uiteindelijk kan de automobilist geld verdienen als hij de spits mijdt. Maar als hij wel veel op de drukste tijden op de weg vertoeft en daarmee boven het verkregen bedrag uitkomt, moet hij uit eigen zak bijbetalen.

 

Overig nieuws

Foto's: Mega  schuifzeil LZV van Tracon
Foto's: Mega schuifzeil LZV van Tracon

08-02 Tracon Trailers heeft een nieuwe oplossing gevonden voor het gebruik van mega schuifzeil opleggers: de LZV. Lees hele artikel

Trimble neemt CarCube in eigen hand
Trimble neemt CarCube in eigen hand

08-02 Trimble gaat de hele Europese markt rechtstreeks bedienen met de CarCube en Fleetworks oplossingen. Dat betekent dat dienstverlening en ondersteuning niet langer via Rietveld zal gebeuren. Lees hele artikel

Berdex neemt deel Carrosseriebedrijf Hoekstra over
Berdex neemt deel Carrosseriebedrijf Hoekstra over

08-02 Berdex Carrosserie- en Handelsonderneming in Wanroij, voornamelijk bekend van de carrosserieën voor veetransport, neemt de Renova activiteiten over van Carrosseriebedrijf Hoekstra in Winterswijk. Hoekstra heeft de activiteiten sinds begin dit jaar gestaakt. Lees hele artikel

Lees hier de laatste TTM.nl als e-zine!
 
 
Eisma Businessmedia

ttm.nl is een activiteit van Eisma Industriemedia bv. Auteursrecht voorbehouden.

Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer Leveringsvoorwaarden en Privacystatement.