De symposia worden gehouden op dinsdag 18 mei om 12.00 uur, woensdag 19 mei om 12.00 uur en donderdag 20 om 12.00 uur.De volgende sprekers en onderwerpen komen aan de orde. Paul Wuite van het bedrijf Slim Rijden wisselt ervaringen uit over hoe je als MKB-bedrijf succes kunt hebben in het verduurzamen van het wagenpark. Middels een vraaggestuurde maatwerkaanpak is volgens hem concreet en snel resultaat te boeken om zuiniger, veiliger en duurzamer te rijden.
Cargohopper
Winnaar van de Distributie Award 2009 Cargohopper, Bierboot en Horecagroothandel GEPU verzorgen de stadsdistributie in Utrecht. Voor veel vervoerders wordt de stadsdistributie steeds lastiger. Voetgangersgebieden die op gezette tijden zijn afgesloten voor auto's en vrachtwagens zodat het een steeds grotere uitdaging wordt winkels te bevoorraden. De binnensteden worden steeds drukker, publiek en winkeliers willen meer rust en een schonere stad. Overheden reageren daarop met maatregelen waardoor de vervoerder nog meer in de knel zegt te komen.
Cargohopper verzorgt de bezorging van goederen in binnensteden. In Utrecht loopt een pilot samen met de Bierboot en Horecagroothandel GEPU waarover Bert Roozendaal u zal informeren
Wetgeving bestelauto's
Danielle Gevers Deynoot, Beleidsadviseur EVO, zet uiteen welke veranderingen er in wetgeving voor bestelauto's gaat veranderen in de nabije toekomst. Vanaf 1 juli 2013 kunnen gemeenten wel
milieuzones instellen voor bestelauto's. Vanaf 1 januari 2015 worden de criteria nog verder aangescherpt, waardoor alleen lichte bedrijfsauto's met emissieklasse 5 en bedrijfsauto's met emissieklasse 4 waarvan de uitstoot ten minste gelijk is aan die van emissieklasse 5 nog toegang hebben tot de milieuzones.
Nederlandse ondernemers die een nieuwe lichte bedrijfsauto met een af fabriek roetfilter aanschaffen, komen tot eind 2011 in aanmerking voor een subsidie van 400 euro. De Nederlandse overheid heeft hiervoor 51 miljoen euro beschikbaar gesteld.
Komt u straks de grote steden nog in? Kan duurzaam transport hand in hand gaan met kostenbesparing? Dat zijn enkele van de vragen waarop een antwoord wordt gegeven.
Agentschap NL
Robert Goevaers, Secretaris Platform Duurzame mobiliteit, gaat in op de mogelijkheden die er zijn als het gaat om verduurzaming van het bestelautoverkeer. Bestelauto's zijn inmiddels verantwoordelijk voor
de 40 %van de CO2 uitstoot van het goederen vervoer over de weg. Verduurzaming is er niet alleen op gericht om de CO2 uitstoot te verlagen, maar ook om de afhankelijkheid van aardolie te verminderen. Inmiddels zijn er tal van fabrikanten die hier op in spelen. Tijdens het seminar zal in worden gegaan op de diverse technologische ontwikkelingen. Daarnaast zal ook worden gesproken over beleid uit Den Haag en Brussel rondom bestelauto's.
Ervaringen van de Provincie Overijssel
Elma Verbree, duurzaamheid consulent, vertelt over de ervaringen van de provincie Overijssel zoals het rijden op groengas. Dat is al aantrekkelijk vanaf 10.000 km per jaar.. De Provincie informeert de bezoekers ook over he beleid en de eigen ervaringen op dit gebied.
Aanmelding kan via een email aan de organisatoren.
j.uittenbosch@evenementenhalhardenberg.nl.
Meer informatie op de website