Abonneren    Adverteren    Contact    Sitemap    Index   
HomeNieuwsEU: bestelauto's maximaal 120 km/h

EU: bestelauto's maximaal 120 km/h

NieuwsbriefNieuwsbrief RSSRSS

Door: Arjan Velthoven

Gepubliceerd op 03 juni 2010 10:48

De Europese Commissie denkt hard na over het verplichten van een snelheidsbegrenzer voor alle nieuwe bestelauto's. Die zou een snelheid van maximaal 120 km/h moeten toelaten.

120 km/h max.Woensdag vergaderde de Europese Commissie onder meer over de snelheidsbegrenzer. Het doel van het inzetten van een snelheidsbegrenzer is het verlagen van de CO2-uitstoot. De milieucommissie van het Europees Parlement zou die graag in 2010 op gemiddeld 150 gr/km zien. Woensdag gingen er stemmen op om zelfs 135 gr/km als maximale uitstoot te verplichten.

Ook de verkeersveiligheid is volgens de Commissie in het geding. Bestelauto's met totaalgewichten van rond de 3,5 ton zijn volgens de Commissie het vaakst van alle bedrijfsauto's betrokken bij verkeersongevallen met gewonden.

Lees ook: Snelheidsbegrenzer bestelauto: minder CO2-uitstoot en verkeersdoden

 

Overig nieuws

Nieuwe Terberg 10 x 8

07-02 Terberg Benschop introduceert de vernieuwde FM3000. Voor het concept is veel inbreng van klanten gebruikt. Dat gecombineerd met de knowhow van Terberg heeft geresulteerd in wat Terberg zelf noemt ‘een 10x8 waar de markt om vraagt'. Lees hele artikel

Video: Uitstappen svp!

07-02 Op een snelweg nabij Los Angeles kantelde een aanhangwagen. De ernaast rijdende pickup truck verdween inclusief bestuurder compleet onder de laadbak! Lees hele artikel

Foto's: Chauffeur redt inzittenden uit bestelauto

07-02 Bij een ongeval op de A4 vlogen zowel de truck als een Renault Kangoo in brand. De chauffeur van de truck redde beide inzittenden. Lees hele artikel

Lees hier de laatste TTM.nl als e-zine!
 
 
Eisma Businessmedia

ttm.nl is een activiteit van Eisma Industriemedia bv. Auteursrecht voorbehouden.

Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer Leveringsvoorwaarden en Privacystatement.