Abonneren    Adverteren    Contact    Sitemap    Index   
HomeNieuwsEVO: ‘Los problemen teruggaafprocedure btw snel op’

EVO: ‘Los problemen teruggaafprocedure btw snel op’

NieuwsbriefNieuwsbrief RSSRSS

Door: Pieter Wieman

Gepubliceerd op 19 juli 2010 12:02

De Europese Commissie heeft besloten om de deadline voor het indienen van teruggaafverzoeken voor buitenlandse btw van 2009 te verschuiven van 30 september 2010 naar maart 2011. EVO wijst op het gevaar van vertraging.
evoHoewel het goed nieuws is dat ondernemers meer tijd krijgen om hun verzoeken van 2009 in te dienen, heeft dit uitstel volgens EVO en TLN ook een keerzijde. Het risico bestaat namelijk dat de problemen met het terugvragen van buitenlandse btw minder snel worden opgelost. EVO en TLN willen dat de Europese Commissie lidstaten aan de eerder gemaakte afspraak houdt dat zij met ingang van 1 september 2010 alle verzoeken onmiddellijk in behandeling nemen. Ook nu de Commissie de uiterlijke indientermijn voor verzoeken naar maart 2011 opschuift. Nadat ondernemers hun teruggaafverzoek hebben ingediend en de Belastingdienst het verzoek heeft doorgestuurd naar de lidstaat van teruggaaf, horen ondernemers vervolgens maanden lang niets. Ook is het onzeker of de betreffende lidstaat het verzoek überhaupt wel in behandeling heeft genomen. Sommige transportbedrijven hebben al een half jaar voor tonnen aan buitenlandse btw uitstaan en konden in mei geen vakantiegeld uitbetalen aan hun werknemers.
Bron: EVO
 

Overig nieuws

Foto's: Mega  schuifzeil LZV van Tracon
Foto's: Mega schuifzeil LZV van Tracon

08-02 Tracon Trailers heeft een nieuwe oplossing gevonden voor het gebruik van mega schuifzeil opleggers: de LZV. Lees hele artikel

Berdex neemt deel Carrosseriebedrijf Hoekstra over
Berdex neemt deel Carrosseriebedrijf Hoekstra over

08-02 Berdex Carrosserie- en Handelsonderneming in Wanroij, voornamelijk bekend van de carrosserieën voor veetransport, neemt de Renova activiteiten over van Carrosseriebedrijf Hoekstra in Winterswijk. Hoekstra heeft de activiteiten sinds begin dit jaar gestaakt. Lees hele artikel

VIDEO - Winters ongeval met zuurkool
VIDEO - Winters ongeval met zuurkool

08-02 Een winterse chaos op de Duitse A5. Bij een ongeval tussen twee vrachtwagens en een personenauto verloor een van de trucks een gedeelte van zijn lading: zuurkool. De winterkost vroor echter meteen vast aan het wegdek. Lees hele artikel

Lees hier de laatste TTM.nl als e-zine!
 
 
Eisma Businessmedia

ttm.nl is een activiteit van Eisma Industriemedia bv. Auteursrecht voorbehouden.

Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer Leveringsvoorwaarden en Privacystatement.