Abonneren    Adverteren    Contact    Sitemap    Index   
HomeNieuwsTransport scoort slecht in CO2 reductie

Transport scoort slecht in CO2 reductie

NieuwsbriefNieuwsbrief RSSRSS

Door: Pieter Wieman

Gepubliceerd op 16 augustus 2010 11:02

Volgens het jaarlijkse CPD onderzoek naar de CO2 emissies van grote bedrijven in de hele wereld loopt de transport- en logistieksector achter als het gaat om de reductie van CO2 en plannen daartoe.

cIn het onderzoek Carbon Disclosure Projects (CDP) werd aan 219 grote bedrijven gevraagd naar hun plannen om tot reductie van CO 2 te komen. Wereldwijd had slechts 51% van de bedrijven concrete doelstellingen om tot reductie van CO2 te komen. In de logistieke- en transportsector ligt dat percentage slechts op 36% . Maar 9% van de bedrijven heeft daadwerkelijk geïnvesteerd in maatregelen en technologie om CO2 te reduceren. Uit het onderzoek blijkt dat 80% van alle CO2 in het transport voor rekening komt van het wegvervoer.  Van alle aangeschreven bedrijven beantwoordde slechts 53% de gestelde  vragen. Nederlandse bedrijven die werden aangeschreven en meededen aan het onderzoek waren Vopak en TNT. Het Carbon Disclosure Project (CDP) bestaat sinds 2000 en is een in London gevestigde non-profit organisatie met als doel meer duidelijkheid te verkrijgen in de relatie tussen broeikasgassen en milieuschade.
Download hier de  complete onderzoeksrapportage

 CDP-2010-.pdf

 

Overig nieuws

Foto's: Mega  schuifzeil LZV van Tracon
Foto's: Mega schuifzeil LZV van Tracon

08-02 Tracon Trailers heeft een nieuwe oplossing gevonden voor het gebruik van mega schuifzeil opleggers: de LZV. Lees hele artikel

Trimble neemt CarCube in eigen hand
Trimble neemt CarCube in eigen hand

08-02 Trimble gaat de hele Europese markt rechtstreeks bedienen met de CarCube en Fleetworks oplossingen. Dat betekent dat dienstverlening en ondersteuning niet langer via Rietveld zal gebeuren. Lees hele artikel

Berdex neemt deel Carrosseriebedrijf Hoekstra over
Berdex neemt deel Carrosseriebedrijf Hoekstra over

08-02 Berdex Carrosserie- en Handelsonderneming in Wanroij, voornamelijk bekend van de carrosserieën voor veetransport, neemt de Renova activiteiten over van Carrosseriebedrijf Hoekstra in Winterswijk. Hoekstra heeft de activiteiten sinds begin dit jaar gestaakt. Lees hele artikel

Lees hier de laatste TTM.nl als e-zine!
 
 
Eisma Businessmedia

ttm.nl is een activiteit van Eisma Industriemedia bv. Auteursrecht voorbehouden.

Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer Leveringsvoorwaarden en Privacystatement.