Abonneren    Adverteren    Contact    Sitemap    Index   
HomeNieuwsBloemenexport dupe van grensblokkade Oekraïne

Bloemenexport dupe van grensblokkade Oekraïne

NieuwsbriefNieuwsbrief RSSRSS

Door: Pieter Wieman

Gepubliceerd op 23 augustus 2010 09:26

Brancheorganisatie voor de groothandel in bloemen en planten VGB probeert via diverse kanalen de grens van Oekraïne weer open te krijgen. De Oekraïense douane houdt al bijna een week tientallen vrachtwagens tegen.
bloemenDe trucks staan bij verschillende grensovergangen. Over de exacte reden van de maatregel tast de VGB (Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijprodukten) nog in het duister. De invoerdocumenten zijn in orde. Naar verluidt vindt de douane de bedragen op de facturen van de exporteurs te laag. Doordat het land lid is geworden van de wereldhandelsorganisatie WTO, moest het zijn invoerrechten sterk verlagen. Daardoor gederfde inkomsten zou het willen compenseren via hogere facturen. Overigens mocht ook een truck waarvoor door de importeur inmiddels hogere invoerrechten zijn betaald het land nog niet in. Een exporteur meldde sinds vorige week woensdag driemaal zoveel invoerrechten als het officiële percentage te hebben betaald. Nu zou dat al tot vijfmaal zijn opgelopen.
Bron: Hortinews
 

Overig nieuws

Foto's: Mega  schuifzeil LZV van Tracon
Foto's: Mega schuifzeil LZV van Tracon

08-02 Tracon Trailers heeft een nieuwe oplossing gevonden voor het gebruik van mega schuifzeil opleggers: de LZV. Lees hele artikel

Berdex neemt deel Carrosseriebedrijf Hoekstra over
Berdex neemt deel Carrosseriebedrijf Hoekstra over

08-02 Berdex Carrosserie- en Handelsonderneming in Wanroij, voornamelijk bekend van de carrosserieën voor veetransport, neemt de Renova activiteiten over van Carrosseriebedrijf Hoekstra in Winterswijk. Hoekstra heeft de activiteiten sinds begin dit jaar gestaakt. Lees hele artikel

VIDEO - Winters ongeval met zuurkool
VIDEO - Winters ongeval met zuurkool

08-02 Een winterse chaos op de Duitse A5. Bij een ongeval tussen twee vrachtwagens en een personenauto verloor een van de trucks een gedeelte van zijn lading: zuurkool. De winterkost vroor echter meteen vast aan het wegdek. Lees hele artikel

Lees hier de laatste TTM.nl als e-zine!
 
 
Eisma Businessmedia

ttm.nl is een activiteit van Eisma Industriemedia bv. Auteursrecht voorbehouden.

Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer Leveringsvoorwaarden en Privacystatement.