Abonneren    Adverteren    Contact    Sitemap    Index   
HomeNieuwsOverheid moet investeren in 'Synchromodaal transport’

Overheid moet investeren in 'Synchromodaal transport’

NieuwsbriefNieuwsbrief RSSRSS

Door: Pieter Wieman

Gepubliceerd op 30 augustus 2010 08:10

In een brief aan informateur Opstelten adviseert het Strategisch Platform Logistiek te focussen op zogenaamd ‘synchromodaal transport”
combiKern van ‘synchromodaal transport' is een nog betere afstemming over transportvolumes en modaliteiten (vervoerswijzen) zodat ongebruikte capaciteit kan worden benut en daarmee het transportvolume kan groeien tegen lagere kosten voor het milieu (CO2 en luchtvervuilende stoffen) en lagere kosten voor de leefomgeving (geluid en risico's). De beschikbare capaciteit van vervoermiddelen en infrastructuur bepalen samen met de aard van de lading de keuze voor weg, water, lucht of spoor. Binnen het concept passen ook nieuwe regiecentra met hoogwaardige werkgelegenheid, die zorgen voor het samenbrengen van goederenstromen, het synchroniseren van diensten en het afstemmen van vervoerswijzen.
"Dit bundelen kan juist in Nederland plaatsvinden, omdat in Nederland, als Gateway to Europe, grote stromen samenkomen. Een forse groei in het vervoer, verduurzaming van dat vervoer en een betere bereikbaarheid gaan in deze visie samen en versterken elkaar bovendien - simpelweg omdat dit ook economisch meest aantrekkelijk is. Dit transportsysteem heeft in onze visie dan ook bestaansrecht voor de toekomst," schrijft het Strategisch Platform Logistiek.
Veel lege ritten
Van de vrachtwagens, goederentreinen, vrachtschepen en vrachtvliegtuigen die dagelijks in Europa rijden, varen en vliegen, blijft gemiddeld méér dan de helft van de capaciteit onbenut.
Dat kan worden opgelost door:
- Lading en bestemming zijn niet langer vastgeklonken aan één vervoerswijze: de beschikbare capaciteit van vervoermiddelen en infrastructuur bepalen samen met de aard van de lading de keuze voor weg, water, lucht of spoor.
- Groei in handelsvolume leidt in dit systeem tot een verbetering van de bereikbaarheid en duurzaamheid omdat de industrie als vanzelf meer gebruik zal gaan maken van water- en railtransport als het volume groeit.
- Nieuwe regiecentra met hoogwaardige werkgelegenheid zorgen voor het samenbrengen van goederenstromen, het synchroniseren van diensten en het afstemmen van vervoerswijzen.
Deze aanpak wordt door het platform synchromodale logistiek genoemd.
Download hier de hele brief

 brief informateur Strategisch Platform Logistiek def.pdf


 
 

Overig nieuws

Foto's: Mega  schuifzeil LZV van Tracon
Foto's: Mega schuifzeil LZV van Tracon

08-02 Tracon Trailers heeft een nieuwe oplossing gevonden voor het gebruik van mega schuifzeil opleggers: de LZV. Lees hele artikel

Berdex neemt deel Carrosseriebedrijf Hoekstra over
Berdex neemt deel Carrosseriebedrijf Hoekstra over

08-02 Berdex Carrosserie- en Handelsonderneming in Wanroij, voornamelijk bekend van de carrosserieën voor veetransport, neemt de Renova activiteiten over van Carrosseriebedrijf Hoekstra in Winterswijk. Hoekstra heeft de activiteiten sinds begin dit jaar gestaakt. Lees hele artikel

VIDEO - Winters ongeval met zuurkool
VIDEO - Winters ongeval met zuurkool

08-02 Een winterse chaos op de Duitse A5. Bij een ongeval tussen twee vrachtwagens en een personenauto verloor een van de trucks een gedeelte van zijn lading: zuurkool. De winterkost vroor echter meteen vast aan het wegdek. Lees hele artikel

Lees hier de laatste TTM.nl als e-zine!
 
 
Eisma Businessmedia

ttm.nl is een activiteit van Eisma Industriemedia bv. Auteursrecht voorbehouden.

Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer Leveringsvoorwaarden en Privacystatement.