Abonneren    Adverteren    Contact    Sitemap    Index   
HomeNieuwsTwee LZV's voor GLS

Twee LZV's voor GLS

NieuwsbriefNieuwsbrief RSSRSS

Door: Arjan Velthoven

Gepubliceerd op 27 januari 2012 14:35

Pakketvervoerder GLS heeft twee LZV's in gebruik genomen. Met een LZV-combinatie kunnen per rit 50 procent meer pakketten worden vervoerd. Het brandstofverbruik en de uitstoot van schadelijke stoffen kunnen daardoor volgens GLS met wel 30 procent worden beperkt. De LZV's zijn geleverd door de Van Dijk Groep, die ook het totale onderhoud aan de grote vloot aan opleggers van GLS uitvoert.

LZV GLSFrank den Otter, Manager Centrale Hub: "We zetten de LZV's in op de route Stein-Utrecht. Het is een concept waarbij we gebruikmaken van twee opleggers; een cityoplegger en een normale oplegger van 13,60 meter. De dolly is gekoppeld aan de cityoplegger en kan onder de trailer worden geschoven. De LZV's zijn opgebouwd in samenwerking met de Van Dijk Groep, onze vaste partner. Zij hebben al onze opleggers in onderhoud en zorgen er letterlijk voor dat we kunnen blijven rijden."

Frank den Otter ziet de nieuwe ecocombi's als onderdeel van het Europese duurzaamheidsinitiatief Think Green van GLS.  "Door het inzetten van de LZV's besparen we een complete rit en kunnen we een betere beladingsgraad realiseren, daarmee vermindert het brandstofgebruik. Opvallend is dat, indien er goed mee wordt omgegaan, er voor een ecocombi niet heel veel meer brandstof nodig is. Je rijdt zuinig door de truck te laten uitrollen en te anticiperen."

 

Overig nieuws

Eerste foto's nieuwe Ford Transit
Eerste foto's nieuwe Ford Transit

22-02 Ford laat op de in maart te houden Autosalon van Genève de Ford Tourneo Custom Concept zien. Dat is ook een ‘vooruitblik' op de nieuwe Transit, zegt Ford. Lees hele artikel

Goodyear lanceert online efficiencytool
Goodyear lanceert online efficiencytool

22-02 Goodyear Dunlop introduceerde op haar Fleet Fluel Efficiency symposium al een nieuwe website waar transporteurs kunnen werken met een tool die het wagenpark kostenefficiënter en milieuvriendelijker kan maken. De Fuel Calculator is nu online. Lees hele artikel

Scania investeert in onderdelendistributie
Scania investeert in onderdelendistributie

22-02 Truckfabrikant Scania gaat haar onderdelendistributie verder verbeteren. Er wordt ruim 41 miljoen euro geïnvesteerd in het verbeteren van warehouses en distributienetwerk. Lees hele artikel

Lees hier de laatste TTM.nl als e-zine!
 
 
Eisma Businessmedia

ttm.nl is een activiteit van Eisma Industriemedia bv. Auteursrecht voorbehouden.

Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer Leveringsvoorwaarden en Privacystatement.