Abonneren    Adverteren    Contact    Sitemap    Index   
HomeNieuwsFoto's: Renault test innovatieve Urban Lab 1

Foto's: Renault test innovatieve Urban Lab 1

NieuwsbriefNieuwsbrief RSSRSS

Door: Arjan Velthoven

Gepubliceerd op 27 januari 2012 14:54

Renault Trucks voert momenteel diverse testen uit met voertuigen speciaal ontworpen voor stadsdistributie. De Urban Lab 1 is ontworpen op basis van de Midlum en richt zich op snel laden en lossen. Het Nederlandse Gemco E-Trucks levert een belangrijke bijdrage aan de Urban Lab 1.

Renault Urban Lab 1De Urban Lab 1 is uitgerust met een speciale ophanging aan voor- en achterwielen die de vloer van de vrachtauto tot op de grond kan laten zakken. Uitrijden van rolcontainers is dan erg eenvoudig. Renault claimt dat laad- en lostijden door gebruik van de Urban Lab 1 met 30 procent afnemen.

De Urban Lab 1 is gebaseerd op een 16 tons Midlum DXi 5 truck en heeft een laadvermogen van 8 tot 9 ton. Om de vloer te kunnen laten zakken tot grondniveau worden de achterwielen aangedreven door interne motoren, die via een generator gevoed worden door de dieselmotor. Een accupakket zorgt ervoor dat de Urban Lab 1 ook elektrisch kan worden aangedreven, een voordeel wanneer er in de binnenstad of in woonwijken moet worden afgeleverd. Partner in het project is Gemco E-trucks, een in hybridetechniek gespecialiseerd bedrijf uit Eindhoven.

 
 
urban_lab_1_1 urban_lab_1_18260 urban_lab_1_18261 urban_lab_1_18262

Overig nieuws

Eerste foto's nieuwe Ford Transit
Eerste foto's nieuwe Ford Transit

22-02 Ford laat op de in maart te houden Autosalon van Genève de Ford Tourneo Custom Concept zien. Dat is ook een ‘vooruitblik' op de nieuwe Transit, zegt Ford. Lees hele artikel

Goodyear lanceert online efficiencytool
Goodyear lanceert online efficiencytool

22-02 Goodyear Dunlop introduceerde op haar Fleet Fluel Efficiency symposium al een nieuwe website waar transporteurs kunnen werken met een tool die het wagenpark kostenefficiënter en milieuvriendelijker kan maken. De Fuel Calculator is nu online. Lees hele artikel

Scania investeert in onderdelendistributie
Scania investeert in onderdelendistributie

22-02 Truckfabrikant Scania gaat haar onderdelendistributie verder verbeteren. Er wordt ruim 41 miljoen euro geïnvesteerd in het verbeteren van warehouses en distributienetwerk. Lees hele artikel

Lees hier de laatste TTM.nl als e-zine!
 
 
Eisma Businessmedia

ttm.nl is een activiteit van Eisma Industriemedia bv. Auteursrecht voorbehouden.

Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer Leveringsvoorwaarden en Privacystatement.