Abonneren    Adverteren    Contact    Sitemap    Index   
HomeNieuwsGeen biodiesel voor Euro 6

Geen biodiesel voor Euro 6

NieuwsbriefNieuwsbrief RSSRSS

Door: Arjan Velthoven

Gepubliceerd op 01 augustus 2012 10:37

Uit een enquête van de Duitse DVZ blijkt dat truckfabrikanten geen toepassing van biodiesel in hun nieuwe generatie euro 6 motoren toestaan. Mercedes-Benz, MAN, Daf, Scania en Iveco hebben voor hun nieuwste generatie motoren geen gebruik van biodiesel vrijgegeven. Verwacht wordt dat ook Volvo en Renault deze lijn zullen volgen.

euro 6De verkoop van B100 Biodiesel liep in Duitsland sowieso al terug. Sinds de forse belastingverhoging in 2007 liep de B100-verkoop in Duitsland terug van 1,94 miljoen ton tot iets minder dan 100.000 ton dit jaar. Door deze ontwikkeling is het niet de moeite waard voor de fabrikanten om de motoren te homologeren voor deze alternatieve brandstof. Bovendien loopt men met biodiesel meer risico bij het handhaven van de emissiegrenswaarden over de gehele levensduur van de motor. Euro 6 motoren zijn sowieso al gevoeliger voor brandstofkwaliteit. De motoren zijn alleen maar geschikt voor brandstof die voldoet aan de Euro-norm EN 590. Bij gebruik van inferieure diesel zoals verkocht in een aantal landen buiten de Europese Unie, bestaat het gevaar dat de verstuivers langzaam verstopt raken door koolstof afzetting. Dit leidt tot een verlies van vermogen dat dient te worden gecompenseerd door meer gas te geven waardoor het verbruik weer toeneemt.

Bron: DVZ

 

Overig nieuws

Ecologistiek nieuw naast EcoMobiel
Ecologistiek nieuw naast EcoMobiel

23-05 In oktober van dit jaar vindt samen met Ecomobiel, de vakbeurs voor duurzame mobiliteit, tegelijk EcoLogistiek plaats. Ecologistiek presenteert zich als ‘platform voor duurzame innovatie in transport en logistiek'. Lees hele artikel

'Transportsector moet zich sneller aanpassen aan markt'
'Transportsector moet zich sneller aanpassen aan markt'

23-05 De transport- en logistieke sector kan heel goed een structurele bijdrage leveren aan de Nederlandse economie, maar dient daarvoor zich wel sneller aan te passen aan veranderende marktomstandigheden. Focus op kostenbeheersing is niet langer voldoende; de volumes van vrijwel alle branches blijven vlak. Door slimmer om te gaan met logistiek, heldere keuzes te maken en data te analyseren kunnen transportondernemers echter ontwikkelingen een stap voor zijn en klanten adviseren over innovatieve oplossingen voor logistieke vraagstukken. Dit concludeert ABN AMRO in haar visie op Transport en Logistiek. Lees hele artikel

'Betere stadsdistributie nog altijd nodig'
'Betere stadsdistributie nog altijd nodig'

23-05 De samenwerking bij stedelijke distributie tussen winkels, toeleveranciers, logistiek dienstverleners en overheden kan nog altijd beter. Sturing daarbij vanuit een onafhankelijke partij is wenselijk. Dat is de belangrijkste conclusie die woensdag werd getrokken bij het seminar City Logistiek. Lees hele artikel

Bekijk hier een recente editie van TTM.nl
 
 
Eisma Businessmedia

ttm.nl is een activiteit van Eisma Industriemedia bv. Auteursrecht voorbehouden.

Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer Leveringsvoorwaarden Privacystatement en Cookies.