Abonneren    Adverteren    Contact    Sitemap    Index   
HomeNieuws'Werkgevers net zo schuldig bij tachofraude'

'Werkgevers net zo schuldig bij tachofraude'

NieuwsbriefNieuwsbrief RSSRSS

Door: Arjan Velthoven

Gepubliceerd op 20 augustus 2012 08:48

De Britse TLN, de Road Haulage Association (RHA), zette afgelopen week kwaad bloed bij veel chauffeurs met de stellingname dat op overtreding van rij- en rusttijden, al dan niet in combinatie met tachofraude, als sanctie gevangenisstraf moet worden uitgedeeld. Nu geeft de RHA onder druk toe dat werkgevers dezelfde straf als hun werknemers zouden moeten krijgen.

magneetDe vakbond United Road Transport Union(URTU) kwam op voor de chauffeurs en gaf aan dat chauffeurs rij- en rusttijden af en toe overtreden omdat ze "onder zware druk staan van hun werkgevers om hun ritten af te maken, legaal of niet". Een woordvoerder van URTU: "Chauffeurs worden vaak bedreigd met ontslag als ze niet tijdig hun vracht afleveren, ook als dat tijdstechnisch helemaal niet kan. Rechtbanken zouden daarvoor altijd dieper moeten graven naar de redenen waarom er met rij- en rusttijden wordt gesjoemeld, voordat ze tot straffen van de chauffeur overgaan."

RHA topman Geoff Dunning zei dat hij na zijn eerdere uitspraken de argumenten van URTU onderschreef: "Als iemand een chauffeur op dergelijke wijze onder druk zet, dan moeten zij op dezelfde wijze gestraft worden. Wij zijn bezorgd omdat we zien dat praktijken als deze steeds vaker voorkomen. Het is hoog tijd dat er paal en perk aan gesteld wordt."

In de Telegraaf van afgelopen zaterdag werd door onder meer de Bovag de noodklok geluid dat er door gesjoemel met onder meer de tachograaf situaties ontstaan die de verkeersveiligheid ernstig kunnen benadelen.

Bron: Commercial Motor

 

Overig nieuws

Businesscase LNG nog niet stevig

20-06 Transportbedrijven die (willen gaan) rijden op Liquefied Natural Gas (LNG) hebben de grootste moeite om daar geld mee te verdienen. Dat blijkt uit een rondgang van TTM.nl langs diverse transportbedrijven, die graag hun praktijkervaringen laten optekenen. Lees hele artikel

Han Vallenduuk neemt Zaak Mooy onder de loep
Han Vallenduuk neemt Zaak Mooy onder de loep

20-06 In het juninummer van TTM.nl gaat transportadvocaat en TTM.nl columnist Han Vallenduuk nader in op de uitspraak van het Hof den Bosch over de zaak Nico Mooy. Lees hele artikel

Vier maal Actros 1843 LS Euro 6 voor Wemmers

19-06 Wemmers Tanktransport uit Bleskensgraaf in Zuid-Holland heeft onlangs de eerste nieuwe vrachtwagens van het type Mercedes-Benz Actros in het wagenpark opgenomen. De vier 1843 LS trekkers zijn speciaal geconfigureerd voor een zo laag mogelijk eigen gewicht. Lees hele artikel

Bekijk hier een recente editie van TTM.nl
 
 
Eisma Businessmedia

ttm.nl is een activiteit van Eisma Industriemedia bv. Auteursrecht voorbehouden.

Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer Leveringsvoorwaarden Privacystatement en Cookies.