Abonneren    Adverteren    Contact    Sitemap    Index   
HomeNieuwsZorg om voortzetting strijd tegen transportcriminaliteit

Zorg om voortzetting strijd tegen transportcriminaliteit

NieuwsbriefNieuwsbrief RSSRSS

Door: Arjan Velthoven

Gepubliceerd op 30 augustus 2012 12:20

Tegelijk met de blijdschap om de flinke daling van ladingdiefstallen zijn diverse partijen uit de Nederlandse transportsector bezorgd om de voortzetting van de strijd tegen transportcriminaliteit. "De aanpak van transportcriminaliteit verdient topprioriteit", aldus verladersorganisatie EVO.

crimineel in de boeienDe oorzaak van de zorg ligt in het opheffen van de Bovenregionale Recherche Zuid-Nederland met ingang van 2013. Het projectteam ladingdiefstal daarvan was de laatste jaren zeer succesvol. De Bovenregionale Recherche Zuid-Nederland wordt vervangen door de Nationale Politie. Volgens TLN is ook onduidelijk wat er gebeurt met de positie van de Officier van Justitie voor Transportcriminaliteit. TLN waarschuwt dat als deze landelijke aanpak en coördinatie verdwijnt, de succesvolle bestrijding van Transportcriminaliteit onder druk komt te staan. De strijd tegen deze criminelen is sterk gebaat bij een landelijke aanpak vanuit een speciaal team waar alle kennis goed is geborgd. Er is op dit moment geen garantie dat deze aanpak onder de Nationale Politie ook wordt voortgezet. EVO deelt die zorg. "Ladingdiefstal zou het kunnen gaan afleggen tegen onderwerpen die meer aansluiten bij de belangstelling van het grote publiek. Gezien het grote belang van het thema voor ladingeigenaren en vervoerders, wil EVO zich er de komende periode voor inspannen dat de aanpak van transportcriminaliteit topprioriteit blijft", verklaren de verladers.

"Het opheffen van het projectteam ladingdiefstallen is een verkeerd signaal op het moment dat de aanpak van dit team tot daadwerkelijke resultaten leidt", zegt TVM Verzekeringen. "Onze ervaring is dat versnippering van de bij het team aanwezige kennis een groot risico is bij de bestrijding van transportcriminaliteit. Een duidelijk landelijk loket is nodig, omdat niet bij alle politiekorpsen ladingdiefstal en andere vormen van transportcriminaliteit de noodzakelijke prioriteit hebben. In transportcriminaliteit hebben we weliswaar veelal te maken met Nederlandse dadergroepen, Ook Europese samenwerking is dringend noodzakelijk omdat we in de EU te maken hebben met zich snel verplaatsende bendes die zich makkelijk over de Europese snelwegen verplaatsen."

 

Overig nieuws

Foto + VIDEO: Verklapt Renault de look van de nieuwe trucks?

18-05 Renault Trucks heeft afgelopen vrijdag haar nieuwe racetrucks gepresenteerd. Die zijn voorzien van een nieuwe cabine, die best eens de looks van Renault nieuwe truckgamma zou kunnen verklappen. Lees hele artikel

DAF museum start lesprogramma voor jongeren
DAF museum start lesprogramma voor jongeren

18-05 Het DAF Museum opende afgelopen vrijdag het Trucknasium, een nieuw interactief en educatief programma voor leerlingen uit het voortgezet onderwijs met als doel hen in automobieltechniek te interesseren. De officiële opening van het Trucknasium werd verricht door Monique List-de Roos, wethouder van Economie, Werk en Beroepsonderwijs van de gemeente Eindhoven. Lees hele artikel

CAO-akkoord bereikt bij DHL Logistics
CAO-akkoord bereikt bij DHL Logistics

18-05 De vakbonden FNV Bondgenoten en CNV Vakmensen hebben afgelopen donderdag een principe-akkoord bereikt met de directie van DHL Logistics inzake een nieuwe CAO. Daarnaast is ook overeengekomen dat het opgezegde sociaal plan ongewijzigd wordt verlengd tot 1 april 2015. Lees hele artikel

Bekijk hier een recente editie van TTM.nl
 
 
Eisma Businessmedia

ttm.nl is een activiteit van Eisma Industriemedia bv. Auteursrecht voorbehouden.

Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer Leveringsvoorwaarden Privacystatement en Cookies.