Gepubliceerd op 02 september 2009 09:44
Frigoblock is het bekendst van de koelinstallaties waarbij de aandrijving niet plaatsvindt met een separate dieselmotor maar waarbij de energie afkomstig is van een door de truckmotor aangedreven generator. Men heeft echter ook koelinstallaties in het programma die wél een eigen dieselmotor hebben zoals de HD25. Verschil met andere leveranciers is dan wel weer dat die dieselmotor de koelmachine aandrijft via elektromagnetische koppelingen. De motor waarvoor Frigoblock koos is de drie cilinder 800 cc ‘common-rail' dieselmotor van Mercedes die ook de Smart aandrijft en die bekend staat als één van de zuinigste en schoonste zo niet de schoonste dieselmotor voor auto's van dit moment. Wat dat voor gevolgen heeft voor milieu, geluid en brandstofverbruik deed Frigoblock ooit uit de doeken in een vergelijkend onderzoek. Eén van de LZV's voor Cornelissen kan op het buitenterrein in Gorinchem worden bekeken. Bij Frigobock is uiteraard meer informatie te krijgen over de HD25.
Zonder automatisering geen optimaal wegtransport, zo eenvoudig is het anno nu. TTM.nl's Sandra Waenink zette alle aspecten van transport- management- en fleetmanagementsystemen op een rij:
ttm.nl is een activiteit van Eisma Industriemedia bv. Auteursrecht voorbehouden.
Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer Leveringsvoorwaarden en Privacystatement.