Gepubliceerd op 23 november 2009 22:05
PMI Holland completeert het Power Lift Equipment-programma met een nieuwe lage servicekrik die 30 procent meer hefcapaciteit heeft en met twee werkplaatskriks voor bedrijfsvoertuigen. Voor het demonteren en monteren van wielen van de huidige generatie bedrijfsvoertuigen met lage assen vraagt de bandenspecialist en de bedrijfswagenwerkplaats volgens PMI Holland om lage, stabiele lucht-hydraulische kriks met voldoende hefhoogte. Bovendien moeten ze ook in de buitenlucht kunnen worden gebruikt en dus bestand zijn tegen weer en wind.
Het model 215S (links hiernaast) voldoet aan die eisen. De 215S heeft een hefcapaciteit van 40 ton in de eerste trap en 20 ton in de tweede trap. Daarmee is de hefcapaciteit naar zeggen van PMI 30 procent hoger dan vergelijkbare kriks. De minimum hoogte van de 215S is 15 cm waardoor hij onder de vooras van vrijwel alle trucks geplaatst kan worden. De totale hefhoogte bedraagt 15 cm. Met de 3 meegeleverde opzetstukken van 1 cm, 7 cm en 12 cm kan de gebruiker de minimum hoogte naar behoefte variëren tot 35 cm. De grotere oppervlakte van de grondplaat van de 215S bevordert de stabiliteit van de krik aanzienlijk, terwijl de gronddruk slechts per vierkante cm lager is.
Het programma is verder uitgebreid met de lage werkplaatskrik 315N, een 3-traps krik met een hefcapaciteit van 50/25/15 ton en een hefhoogte van 19 cm en met de eveneens lage werkplaatskrik 415N, een 4-traps krik met een hefcapaciteit van 80/50/25/15 TON en een hefhoogte van 24 cm. Beide kriks hebben een minimum hoogte van 15 cm. Met de 3 meegeleverde opzetstukken is de minimum hoogte van de 315N en de 415N (rechts) ook weer te variëren tot 35 cm. Met het oog op de ergonomie heeft PMI alle nieuwe bedrijfswagenkriks uitgerust met een afneembare magnetische LED-lamp. De lamp draagt bij aan een veilig gebruik van de krik en voorkomt beschadigingen aan het voertuig. Het stroomverbruik van de LED-lamp is laag en de knoopcellen van de LED-lamp kunnen eenvoudig vervangen worden.
Verder ontwikkelde PMI een set verrijdbare assteunen. Om redenen van veiligheid adviseert men bij het demonteren een wiel assteunen te gebruiken. Daarmee wordt mogelijke schade aan het voertuig voorkomen. Ook wordt de krik veel minder zijdelings belast. Door de assteunen verrijdbaar te maken hoeft men zichzelf niet meer onder het voertuig te begeven om de assteunen te plaatsen. De verrijdbare assteunen zijn met een 103 cm lange handel te positioneren.
Zonder automatisering geen optimaal wegtransport, zo eenvoudig is het anno nu. TTM.nl's Sandra Waenink zette alle aspecten van transport- management- en fleetmanagementsystemen op een rij:
ttm.nl is een activiteit van Eisma Industriemedia bv. Auteursrecht voorbehouden.
Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer Leveringsvoorwaarden en Privacystatement.