Bij Scania Production Zwolle is onrust ontstaan over een nieuwe flexwerkregeling. Zoveel onrust zelfs, dat Scania de regeling tijdelijk niet hanteert en kijkt hoe ‘flexwerken’ in de praktijk naar ieders tevredenheid kan worden toegepast. Dat meldt de Stentor.
In een verhaal in de Stentor vertelt medewerker Daniëlle over de gang van zaken op de werkvloer. De levering van onderdelen loopt niet soepel en als een productielijn vanwege een gestokte levering van onderdelen stil komt te liggen, krijgt personeel van Scania in Zwolle vrijaf. Die uren worden dan op een later tijdstip ingehaald. “Die ‘min-uren’ halen we dan in door op andere momenten over te werken. Soms ook ’s avonds, tot middernacht.”
Vakbond FNV tekende al eerder protest aan en nu is de directie van Scania Zwolle in gesprek met de bonden om tot een oplossing en afspraken te komen. “Tot die tijd gaan we niet flexwerken”, aldus een woordvoerder van Scania.
Bron: Stentor
