In het Duitse vaktijdschrift Verkehrsrundschau van deze week staat een artikel over de steeds lichtere bouwwijze van opleggers. De grens van 5 ton eigen gewicht is inmiddels gepasseerd.
De Oostenrijkse trailerbouwer Berger lanceerde onlangs de Berger Primus oplegger die niet meer dan 4600 kg weegt. Fliegl lanceerde de eveneens 13,6 meter lange Road Runner Ultra Light die leeg slechts 4,7 ton op de weegschaal brengt. Fliegl paste de voor deze oplegger gebruikte technologie ook toe op een middensas aanhangwagen met als resultaat een eigen gewicht van 2,8 ton!
Ook de grote producenten bouwen lichte trailers maar komen daarmee niet onder de 5 tons grens. Krone”s Lightliner weegt bijvoorbeeld 5170 kilo. Overigens is de vraag naar ultra lichte opleggers niet echt groot want zaken als koolstofvezel of chassis met uitgestanste gaten kosten natuurlijk wel geld.
Bron: Verkehrsrundschau.
Berger Primus
Chassis Berger
Chassis Fliegl