Slechts 17 trucks gestolen in eerste helft 2021 • TTM.nl Ga naar hoofdinhoud

Slechts 17 trucks gestolen in eerste helft 2021

De in 2020 ingezette daling van voertuigdiefstal zet stevig door. In het eerste halfjaar van 2021 zijn er slechts 17 zware bedrijfsauto’s gestolen, een daling van maar liefst 51 procent. Er werden 2578 personenauto’s gestolen, dit is een daling van ruim 21 procent ten opzichte van 2020. De diefstal van lichte bedrijfswagens is verminderd met ruim 41 procent. De kans op terugvinden van een gestolen voertuig is de eerste dag na de diefstal het grootst en is licht gestegen met ruim 2 procent.

Trucks zijn al niet superpopulair om te stelen, maar het afgelopen half jaar daalde het aantal gestolen vrachtwagens verder naar 17. Dat is 51 procent minder dan in de eerste helft van 2020. Van de gestolen trucks werd ook nog eens 41 procent teruggevonden. Afgelopen week nog werd een vrachtwagen met oplegger van Müller Fresh Food Logistics gestolen en succesvol teruggevonden, zij het dat de lading verdwenen was. Aanhangers en opleggers zijn overigens veel populairder om te stelen dan vrachtwagens. In de eerste helft van dit jaar werden er 236 gestolen. Nog altijd 30 procent minder dan in de eerste helft van 2020. Het terugvindpercentage is hier 21 procent.

Toch betekenen de dalende diefstalcijfers niet dat we achterover kunnen leunen, aldus manager Landelijk Informatie- en expertisecentrum Voertuigcriminaliteit Rudi Welling: “Het gaat nu erg goed en dergelijke forse dalingen hebben we niet eerder meegemaakt. Dat Covid invloed heeft op de autodiefstallen is wel aannemelijk, maar anderzijds bewijst de diefstaltoename bij Mazda en Nissan dat niet alle autodieven erdoor worden afgeschrikt. Kortom, laten we ons niet rijk rekenen en alert blijven op preventie en het terugvinden van gestolen voertuigen. Een goedgekeurd alarmsysteem is en blijft de eerste aanbeveling.”

Voertuigcategorie2021Percentage t.o.v. 2020 eerste halfjaarTerugvindpercentage
Personenvoertuigen2.578-21,2%39%
Bedrijfsvoertuigen Licht491-42%40%
Bedrijfsvoertuigen Zwaar17-51%41%
Aanhangers/Opleggers266-30%21%
Motorrijwielen588-24%20%
Brom- en snorfietsen4423-27%27%

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Zorg dat u niets mist. Neem nu een jaarabonnement op TTM.nl met 25% korting. Abonneer