Foto’s: Politie waarschuwt nogmaals voor file-ongevallen

Foto’s: Politie waarschuwt nogmaals voor file-ongevallen featured image

De afgelopen dagen gebeurden er in Duitsland twee zware truckongevallen in files. Daarbij vielen vier zwaargewonden en als door een wonder geen doden. De Duitse politie doet wederom een oproep aan transporteurs en chauffeurs om de verkeersomstandigheden in acht te nemen.

AuffahrunfallWoensdagmiddag reed op de A1 bij Delmenshorst een chauffeur van een veetransport vrijwel ongeremd op een achter in de file staande vrachtwagen. De chauffeur van het veetransport probeerde op het laatste moment nog naar rechts te sturen, waardoor hij de rechterzijde van de oplegger voor hem open reet en aan de rechterkant ervan op de zijkant tot stilstand kwam. Beide chauffeurs raakten zwaargewond. Het veetransport bestond uit varkens. Zo’n 160 van de dieren kwamen om of moesten door de veearts worden laten ingeslapen.

Een dag later  stuurde een chauffeur na een rustpauze zijn vrachtwagen bij Heidenau weer de A1 op, maar zag over het hoofd dat er een file stond op de rijbaan richting Bremen. 400 meter na de parkeerplaats reed hij met een snelheid van 70 km/h per uur achterop een Mercedes personenauto. Die werd onder de oplegger van een daarvoor stilstaande oplegger van het Nederlandse bedrijf Wim Bosman geschoven. De drie inzittenden van de Mercedes raakten zwaargewond. De Mercedes vloog na het ongeval ook nog in brand, die werd geblust door vrachtwagenchauffeurs die getuige waren van het ongeval.

File-ongevallen met vrachtwagens zijn vrijwel altijd zware ongevallen met zwaar letsel of fatale gevolgen voor de betrokkenen. In Duitsland, vooral op de A1, gebeuren deze ‘Auffahrunfälle’ geregeld. De politie deed na genoemde ongevallen dan ook wederom een oproep aan verkeersdeelnemers om ‘niet onachtzaam’ te rijden. “Urenlang rijden rechtuit rijden maakt vermoeid. Neem geregeld pauzes. Laat u vooral niet afleiden door navigatie of smartphones. Een blik van enkele seconden op de telefoon betekent dat u wellicht al enkele honderden meters hebt afgelegd zonder  op het verkeer te letten”, waarschuwt de politie.

De grootschalige inzet van Adaptive Cruise Control, in combinatie met een automatisch noodremsysteem, zou ernstige file-ongevallen als deze kunnen beperken. Volgens de ADAC, de Duitse ANWB, kunnen met ACC en de noodrem op snelwegen 70 tot 80 procent van de Auffahrunfälle voorkomen worden. ACC is nu al beschikbaar maar nog erg duur. Pas vanaf november 2013 wordt het verplicht op nieuwe modellen trucks, vanaf november 2015 moeten alle trucks ermee uitgerust zijn.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Zorg dat je niets mist. Abonneer je nu op TTM.nl. Abonneer