De Britse bestelautofabrikant LDV komt voor 100 procent in handen van de Russische vrachtautofabrikant Gaz Group. GAZ neemt LDV over van de investeringsmaatschappij Sun, die vorig jaar LDV kocht na financiële moeilijkheden voor het bestelautomerk.
De fabricage van LDV’s in Birmingham blijft gehandhaafd, maar GAZ gaat vanaf 2008 ook de LDV Maxus bouwen in de GAZ-fabriek in Nizhny Novgorod. Volgens Russische bronnen zullen vanaf 2008 de Britten zelf hun LDV’s met het stuur rechts mogenbouwen in Birmingham, terwijl de ‘left hand drive’ LDV’s in Rusland in elkaar worden gezet.
GAZ wil met de overname van LDV een sterke expansie in Europa bewerkstelligen. Voor ervaring in top automotive management is inmiddels gezorgd: Martin Leach (ex-CEO Maserati en Ford) en Steve Young (ooit bij Leyland) staan aan het roer bij het nieuwe LDV.
