Lidl probeert autonome distributietruck uit

Lidl probeert autonome distributietruck uit featured image

Supermarkt Lidl gaat in Zweden een proef uitvoeren met de T-pod elektrische en autonome truck van Einride. Het zelfstandig rijdende voertuig moet vanaf derde kwartaal 2018 gaan rijden.

De T-pod moet dan in en rond het Zweedse Halmstad distributieritten gaan uitvoeren. “Foodretail is nu eenmaal sterk afhankelijk van transport, wat wil zeggen dat er veel emissie vrijkomt zolang je gebruik maakt van fossiele brandstoffen. In het fiscale jaar 2016/2017 zijn we volledig overgestapt op alternatieve brandstoffen als elektriciteit, gas en biodiesel, dat de impact op het milieu al met 25 procent heeft verminderd. Met de volgende stap, het volledig overgaan op elektrisch vervoer, willen we dat uitbreiden naar 100 procent. De T-pod van Einride kan ons deze stap naar emissievrij transport bieden”, aldus Johannes Fieber, CEO van Lidl Zweden.

De proef volgt op een Zweedse richtlijn die op 1 juli dit jaar van kracht werd en waardoor het Zweedse transportagentschap licenties voor zelfrijdende voertuigen op de openbare weg kan afgeven. Lidl en Einride gaan in november zo’n licentie aanvragen.

“Binnenlands wegtransport zorgt voor zo’n 30 procent van de CO2-emissie in Zweden. Ons doel is dat de T-Pod in 2035 40 procent van het Zweedse wegtransport voor zijn rekening neemt, waardoor de reductie van schadelijke emissies met hetzelfde percentage daalt. De samenwerking met Lidl is een belangrijke stap in die richting”, aldus Robert Falck, CEO van Einride.

De T-pod is zeven meter lang en heeft een totaalgewicht van 20 ton. Hij kan 15 europallets meenemen. De capaciteit van de accu’s bedraagt 200 kWh, de actieradius bedraagt 200 km.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Zorg dat je niets mist. Abonneer je nu op TTM.nl. Abonneer