De jaarlijkse Nederlandse ouverture voor de Dakar Rally, de Pre-Proloog in Valkenswaard, is dit jaar gewonnen door Martin van den Brink van Mammoet Rallysport. Gerard de Rooy werd nipt tweede.
De 14e Pre-Proloog ging niet alleen over Le Dakar 2018, maar net zo goed over de Africa Eco Race, waar dit jaar ook de nodige Nederlandse deelnemers naar toe gaan.
Het grote spektakel werd in Valkenswaard geleverd door de trucks, waar de gedoodverfde favoriet Gerard de Rooy op jacht ging naar zijn achtste titel. De Brabander liet zich in de finale echter in een foutje dwingen door de lastige omstandigheden op het spekgladde parcours, waardoor niet De Rooy maar Mammoet Rallysport-kopman Martin van den Brink aan het langste eind trok. Daarmee mocht de Harskamper voor het eerst de grootste trofee mee naar huis nemen.
Vanaf 2 januari doet RTL7 verslag van de Africa Eco Race, waarin onder andere Gerard de Rooy zijn opwachting zal maken. Op zaterdag 6 januari gaat in Zuid-Amerika de 40e editie van de Dakar Rally van start, die uiteraard ook weer uitgebreid te volgen zal zijn bij RTL7.
Foto’s: Mammoet Rallysport
