Nieuwe diepladers bij Nooteboom

Nieuwe diepladers bij Nooteboom featured image

Nooteboom introduceerde op de BAUMA München wat men zelf noemt een ‘compleet nieuw en revolutionair semi-diepladerprogramma’. Het gaat om de Multitrailer MCO-PX die vooral opvalt door een hoog laadvermogen.

Het hogere nuttig laadvermogen  wordt enerzijds mogelijk gemaakt door toepassing van Nooteboom pendelassen en anderzijds door een gewichtsbesparende en tegelijk zeer torsiestijve constructie. Naar zeggen van Nooteboom biedt een 6-assige MCO-PX Multitrailer nagenoeg hetzelfde nuttig laadvermogen als een 8-assige fuseegestuurde semi-dieplader. Hierbij biedt de MCO-PX echter een veel kortere ingeschoven combinatielengte. Dit betekent onder andere betere manoeuvreerbaarheid en lagere operationele kosten door besparing op banden, ontheffingen en begeleiding. Het uiteindelijke nuttig laadvermogen hangt af van de banden die worden toegepast. Dit varieert van 12 ton per aslijn met de 245/70R17.5 band tot 14 ton per aslijn met de 285/70R19.5 band bij 80 km/uur. Bij lagere snelheden kan dit oplopen tot ca. 17 ton per aslijn. Dit varieert uiteraard per land. Met 600 millimeter hoogteslag en 60 graden stuuruitslag heeft de MCO-PX dezelfde operationele voordelen als de PX2 dieplader. De laadvloerhoogte ( met vering in laagste stand) van de MCO-PX komt met 285-banden uit op 960 millimeter. Met 245-banden is deze hoogte zelfs 850 mm. Het maakt daarbij niet uit of de laadvloer vast of zelfs triple uitschuifbaar is. De gekozen rijhoogte van de MCO-PX heeft geen invloed op de stuuruitslag. Dat betekent dat onder alle omstandigheden de bandenslijtage binnen de perken blijft. De 600 mm hoogteslag biedt belangrijke voordelen bij o.a. het op- en afrijden van ferryboten en het passeren van verkeersobstakels. Daarnaast maakt deze 600mm slag het mogelijk om zonder kraan opgevijzelde lading te laden en te lossen.
Klanten geconsulteerd
De afgelopen maanden heeft Nooteboom conceptversies van de MCO-PX ‘voorbesproken’ met diverse klanten uit verschillende Europese landen. Alle betrokkenen bij de MCO-PX ontwikkeling zijn volgens de Wijchense fabrikant enthousiast over het eindresultaat. Nooteboom introduceert van de MCO-PX semi-diepladers meteen een compleet programma. Op dit moment is de MCO-PX al leverbaar met drie tot acht aslijnen en in de voertuigbreedtes 2520, 2740 en 2990 millimeter. Voor de laadvloer is keus uit een vaste of uitschuifbare laadvloer (enkel, dubbel of triple). Verder is de MCO-PX leverbaar met asafstanden van 1360 of 1510 mm met banden naar keus in bandmaat 245 of 285.
Voor de MCO-PX is een compleet programma aan zwanenhalzen beschikbaar. Afhankelijk van het type semi-dieplader is er keus uit een vaste nek, een hydraulische beweegnek of een hydraulische compensatienek. De nekken zijn er in verschillende afmetingen voor zowel 6×4 als 8×4 trekkers met capaciteiten van 25 en 30 ton koppeldruk.
Alternatief voor moduletrailer
Met de zwaarste varianten van de MCO-PX range beschikt men  over laadvermogens die normaal gesproken alleen moduletrailers  kunnen bieden. Zo kent een 8-assige MCO-PX binnen de Duitse regelgeving een nuttig laadvermogen van 93 ton bij 80 km/u. Technisch bedraagt het laadvermogen 116 ton bij 80 km/u en 153 ton bij 25km/u. Vergeleken met een moduletrailer krijgt de klant met een MCO-PX – naast de grote stuuruitslag en hoogteslag – ook nog de voordelen van eenvoudige bediening, uitschuifbare laadvloer, lagere onderhoudskosten en een lagere investering.

noot

noot

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Zorg dat je niets mist. Abonneer je nu op TTM.nl. Abonneer