Eurowag start toelating voor vrachtwagenheffing in Nederland

Eurowag start toelating voor vrachtwagenheffing in Nederland featured image

De Tsjechische EETS-aanbieder Eurowag tekende begin december een EETS-overeenkomst (European Electronic Toll Service) met de RDW. Daarmee is Eurowag de zesde partij die het traject start om als dienstaanbieder voor de vrachtwagenheffing in Nederland te worden toegelaten. Zowel de RDW als Eurowag zijn blij met deze belangrijke stap richting de start van vrachtwagenheffing in Nederland op 1 juli 2026.

Met Eurowag wordt het aanbod van dienstaanbieders voor vrachtwagenheffing in Nederland verder uitgebreid. EETS-aanbieders maken het mogelijk dat transporteurs met één boordapparaat (On Board Unit) door heel Europa tol kunnen betalen, zonder per land een apart systeem te hoeven gebruiken. De uitbreiding draagt bij aan een soepele invoering van de vrachtwagenheffing.

Meer keuzevrijheid

De RDW is blij met de komst van Eurowag als nieuwe kandidaat-dienstaanbieder. “Met iedere nieuwe partij die het toelatingstraject start, vergroten we de keuzevrijheid voor eigenaren van vrachtwagens”, aldus Jan Strijk, directeur tolheffing bij de RDW. “Vrachtwageneigenaren kunnen zo de partij kiezen die het beste bij hun situatie aansluit. We hebben er alle vertrouwen in dat Eurowag de toelating succesvol zal afronden.”

“Met de samenwerking met de RDW breiden we het aantal landen waarin we actief zijn uit naar veertien. Dat voegt belangrijke extra waarde toe voor onze klanten in het commerciële wegtransport”, zegt Eurowag CEO en oprichter Martin Vohánka. “We kijken uit naar een succesvolle uitvoering van de vrachtwagenheffing en bij te dragen aan een eerlijk, schoon en efficiënt Europees wegtransport.”

Betrouwbaarheid voorop

In het toelatingstraject toetst de RDW of de aanbieders voldoen aan alle eisen die zijn vastgelegd in de Europese EETS-richtlijn. Dit verzekert vrachtwageneigenaren ervan dat ze gebruik kunnen maken van betrouwbare diensten en apparatuur. Naast Eurowag zitten Axxes, Telepass, Toll4Europe, tolltickets en TotalEnergies in het toelatingstraject.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Zorg dat je niets mist. Abonneer je nu op TTM.nl. Abonneer