De Traton Group slaat een nieuwe weg in met de oprichting van een gezamenlijke onderzoeks- en ontwikkelingsdivisie: Group R&D. Sinds 1 juli 2025 werken circa 9.000 ontwikkelingsmedewerkers van Scania, MAN, Volkswagen Truck & Bus en International voortaan samen onder één organisatorisch dak. De nieuwe divisie staat onder leiding van Niklas Klingenberg, Traton-bestuurslid voor Research & Development.
Met deze strategische herstructurering wil Traton versnelling en efficiëntie brengen in de ontwikkeling van commerciële voertuigen. De gezamenlijke R&D moet zorgen voor snellere innovatie, minder dubbel werk en een gerichter productaanbod. Nog eens 3.000 ontwikkelaars blijven binnen de merken actief, specifiek gericht op merkidentiteit en onderscheidende innovaties.

“De intensieve samenwerking in R&D stelt ons in staat sneller en doelgerichter te innoveren. We brengen producten eerder op de markt, zonder het unieke karakter van onze merken te verliezen”, aldus Klingenberg. “Elke engineer binnen onze organisatie is cruciaal voor het succes van Traton.”
Centraal in de nieuwe strategie staat het Traton Modular System – een platformbenadering waarbij modulaire componenten ontwikkeld worden die door alle merken gebruikt kunnen worden, maar in verschillende prestatieniveaus worden aangeboden. Dit moet resulteren in duurzame, efficiënte en verbonden transportoplossingen, passend bij uiteenlopende klantbehoeften.
De verantwoordelijkheden voor Brand Identity Development (BID) blijven bij de afzonderlijke merken. Zo behouden Scania, MAN en de andere Traton-merken hun eigen karakter, ook al profiteren ze van gezamenlijke technologieontwikkeling.
