Actieweek politie: extra aandacht voor gebruik smartphone in verkeer

Actieweek politie: extra aandacht voor gebruik smartphone in verkeer featured image

Deze week voeren politiediensten in heel Europa extra controles uit op afleiding in het verkeer. De actie, onderdeel van de ROADPOL-campagne Focus on the Road, loopt van 6 tot en met 12 oktober en richt zich vooral op het gebruik van smartphones en andere elektronische apparaten achter het stuur.

Tijdens de actieweek controleren agenten op snelwegen, hoofdwegen en stedelijke kruispunten of bestuurders hun volle aandacht bij het verkeer houden. Niet alleen het gebruik van mobiele telefoons, maar ook smartwatches, tablets en andere gadgets die de aandacht afleiden, komen onder de loep.

Volgens ROADPOL, het Europese netwerk van verkeerspolitie, is afleiding nog altijd een van de belangrijkste oorzaken van ernstige verkeersongevallen. Uit onderzoek blijkt dat een automobilist die bij 90 km/h acht seconden op zijn telefoon kijkt, ruim 200 meter ‘blind’ rijdt. Ook het niet dragen van de gordel blijft een veelvoorkomende oorzaak van dodelijke ongelukken.

Met de gecoördineerde controles willen de deelnemende landen niet alleen overtreders bekeuren, maar vooral bewustwording creëren. “Door in meerdere landen tegelijk zichtbaar te handhaven, hopen we een sterk afschrikkend effect te bereiken,” aldus hoofdcommissaris Jana Pelesková van de Tsjechische politie, die de ROADPOL-werkgroep leidt.

De actie maakt deel uit van de Europese ambitie Vision Zero: geen verkeersdoden meer op de Europese wegen in 2050.

foto ter illustratie

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Zorg dat je niets mist. Abonneer je nu op TTM.nl. Abonneer