Logenios moet eConnect verder brengen

Logenios moet eConnect verder brengen featured image

Met het oog op de vercommercialisering van het open logistieke platform eConnect – dat in de Benelux reeds wordt gebruikt door toonaangevende verladers en logistieke bedrijven – werd onlangs Logenios GmbH opgericht met hoofdkantoor in Frankfurt.

eConnect3Logenios GmbH ziet zichzelf als onafhankelijke partner voor de optimalisatie in de samenwerking tussen de verschillende actoren binnen de supply chain, met als doel betrouwbare kwaliteit te kunnen garanderen in hun dienstverlening en de samenwerking te optimaliseren. “Vanuit Duitsland kunnen we beter voldoen aan de eisen van de markt en de interesses van onze gebruikers doorheen gans Europa”, zegt Christiaan Bert, CEO van Logenios GmbH.

Het webbased platform eConnect biedt alle partijen in de logistieke keten – zowel industriële als producerende bedrijven, de verzender en ontvanger van goederen, en de exporterende transport- en logistieke bedrijven – de mogelijkheid tot het uniform uitwisselen van order gerelateerde informatie in real-time.  Als bron voor deze data kan zowel het backoffice systeem als om het even welk telematica systeem gebruikt worden. Als open logistiek platform heeft eConnect integraties gerealiseerd met verschillende transport management en telematica systemen, en onze oplossing kan op eenvoudige wijze geïntegreerd worden met verschillende software platformen.  Voor elke beweging wordt de status van elke activiteit geregistreerd, en deze informatie is onmiddellijk beschikbaar voor elke partij die betrokken is. “Zowel de opdrachtgever als het transportbedrijf kan de status van de verzending op elke moment bekijken.  Afwijkingen in de logistieke keten kunnen worden gevisualiseerd in het controlecentrum, zodat elke betrokken partij snel kan reageren.  Op die manier kunnen de kwaliteit in de samenwerking en de aangeboden diensten worden geoptimaliseerd daar alles meetbaar is”, verklaart Christiaan Bert.  “Het multi-level ordermanagement biedt de mogelijkheid om opdrachten door te zetten naar onderaannemers, en toch steeds het volledige overzicht te houden doorheen de ganse keten.”

Om de eConnect diensten beschikbaar te maken – voor dienstverleners of onderaannemers die niet beschikken over een interactief telematica systeem – ontwikkelde Logenios de eConnect App.  Deze intuïtieve app maakt het mogelijk in real-time status-updates over een zending te communiceren vanuit de wagen.  “Met de eConnect App bieden wij de mogelijkheid – onafhankelijk van elke boordcomputer – om ieder voertuig te integreren in het open eConnect platform.  De bestuurder kan informatie over de producten, status informatie zoals aankomst, begin van laden of lossen, en vetrek, te allen tijde communiceren.  De mogelijkheid wordt geboden om boodschappen naar de partners in de logistieke keten – en indien nodig foto’s van schade of ongevallen – te sturen”, beschrijft Christiaan de voordelen van eConnect App.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Zorg dat je niets mist. Abonneer je nu op TTM.nl. Abonneer