Wie dezer dagen met de vrachtwagen dan wel de personenauto naar Madrid wil, moet rekening houden met rijverboden vanwege luchtvervuiling. Vanaf vrijdag 28 december worden alleen voertuigen met een ‘Distintivo Ambiental’ badge binnengelaten in de M-30 milieuzone.
Het is echter goed mogelijk dat, als de luchtvervuiling niet snel minder wordt, de beperkingen voor het verkeer worden uitgebreid. Wie naar Madrid moet doet er verstandig aan de actuele situatie te checken op de website distintivo-ambiental.es of in de gratis Green-Zones app.
Het is voor ‘schone’ voertuigen mogelijk de milieuzone wel binnen te rijden, maar die moeten dan voorzien van een milieusticker, de ‘Distintivo Ambienta’ badge. Deze is echter nog altijd niet te verkrijgen voor voertuigen met een buitenlands kenteken.