De proef met LZV’s in Vlaanderen is met 2 jaar verlengd. Het Vlaams agentschap Wegen en Verkeer heeft dat besloten, meldt TLN. De huidige proef in Vlaanderen is na jaren van overleg op 1 juli 2014 van start gegaan. De looptijd was 2 jaar met de mogelijkheid van een verlenging van nog eens 2 jaar.
Er was, vooral van Nederlandse kant, veel animo om aan de proef deel te nemen. De strenge deelnemersvoorwaarden zorgden er echter voor dat bijna alle aanvragen zijn afgewezen. Uiteindelijk zijn er slechts twee trajecten van twee bedrijven goedgekeurd. Er zijn dus maar twee LZV’s die aan de proef meedoen. Op basis van een evaluatierapport zou bepaald worden of de proef die op 30 juni eindigt, mogelijk verlengd wordt. Omdat het rapport niet op tijd klaar is, heeft men nu al ingestemd met een verlenging tot 30 juni 2018.
Ondanks de verlenging biedt de proef in Vlaanderen geen kansen voor nieuwe deelnemers. Vlaanderen heeft eerder wel aangegeven open te staan voor een nieuwe proef, die meer mogelijkheden geeft om LZV’s in te zetten. Wallonië heeft recent ook bekendgemaakt in het najaar een proef met LZV’s te starten.
Er ligt inmiddels ook een Benelux-besluit die de Benelux-landen en de Gewesten ruimte biedt voor een grote pilot met grensoverschrijdend vervoer met LZV’s tussen de landen en de Gewesten. TLN zet zich ervoor in om deze proef zo spoedig mogelijk van start te laten gaan.
Bron: TLN
