ZF Friedrichshafen AG is niet langer voornemens Haldex over te nemen. ZF heeft het overnamebod teruggetrokken bij gebrek aan voldoende respons van aandeelhouders.
ZF had haar aanbod van 120 Zweedse kronen per Haldex aandeel op 16 september gedaan. Afgelopen maandag liep het aanbod af. Toen hadden aandeelhouders met in totaal 9,59 procent van de aandelen positief gereageerd. Te weinig, vindt ZF, dat Haldex alleen wil overnemen bij een acceptatiegraad van meer dan 50 procent.
ZF trekt nu het aanbod in en blijft daardoor aandeelhouder van Haldex voor 21,67 procent. Daarmee is het bedrijf wel nog altijd de grootste aandeelhouder.
Het is interessant te zien hoe de dans rond Haldex verder gaat, want ook SAF Holland heeft geboden op de aandelen van Haldex.