2W Logistiek uit Kapelle in Zeeland en Leo de Bruijn Transporten uit Gilze bundelen per 1 januari 2013 hun activiteiten. Het geconditioneerd vervoer krijgt er met deze fusie een grote speler bij. De opdrachtgevers profiteren volgens beide bedrijven als eerste van deze ontwikkeling door meer synergie, schaalvergroting en een nog betere dienstverlening en service.
De beide vestigingen in Zeeland en Brabant blijven in stand en de nieuwe onderneming biedt een gecombineerde vloot van circa 130 eenheden. Landelijk inzetbaar voor hoogwaardig transport van levensmiddelen en in het bijzonder van geconditioneerd vervoer. De nieuwe bedrijfsnaam wordt binnenkort bekend gemaakt.
Door de bundeling ontstaat voor opdracht gevende groothandels in de food- en non food sector volgens de transporteurs een aantal voordelen. Ten eerste zal de efficiency van de geboden en integrale logistieke dienstverlening nog verder toenemen door de inzet van hoogwaardig materieel. Ten tweede kan de nieuwe onderneming zich nog meer concurrerend positioneren. Ten derde ontstaan er schaalvoordelen op het terrein van planning en organisatie, waarmee de nieuwe onderneming nog beter kan inspelen op de toenemend hogere eisen die groothandels in de food en non food sector stellen. Daarnaast verwachten de bedrijven dat het samengaan uitsluitend ‘positieve gevolgen’ heeft voor de werkgelegenheid.