DAF XD en XF Electric zijn International Truck of the Year 2026!

DAF XD en XF Electric zijn International Truck of the Year 2026! featured image

De nieuwe DAF XD en XF Electric zijn door de 24-koppige jury uitgeroepen tot International Truck of the Year 2026. Het is de derde keer dat DAF deze titel wint met zijn New Generation-serie, na het succes van de XF, XG en XG+ in 2022 en de XD in 2023. De prestigieuze award gaat weer naar Eindhoven.

De trofee werd uitgereikt aan Harald Seidel, president van DAF Trucks, tijdens de International Awards Gala Evening op de Solutrans-beurs in Lyon, die door meer dan 1.300 gasten werd bijgewoond. Met 92 punten eindigde de zware elektrische serie van de Nederlandse fabrikant in de eindtelling voor zijn concurrenten. De diesel aangedreven MAN D30 PowerLion was een sterke concurrent, terwijl de volledig elektrische SANY e435 de eerste Chinese truck was die de shortlist haalde voor Europa’s meest prestigieuze prijs voor vrachtauto’s. In overeenstemming met de regels van de International Truck of the Year (IToY) wordt de titel jaarlijks toegekend aan het voertuig dat in de voorgaande 12 maanden is geïntroduceerd en dat de grootste bijdrage heeft geleverd aan de efficiëntie van het wegtransport. De beoordeling omvat een reeks criteria, waaronder technologische innovatie, comfort, veiligheid, rijeigenschappen, energie-efficiëntie, milieuprestaties en totale eigendomskosten.

Dit is het derde opeenvolgende jaar dat een elektrische truck de titel in de wacht sleept. Van de vijf voertuigen die op de shortlist voor 2026 stonden, waren er drie batterij-elektrische modellen, wat aantoont dat de energietransitie voorop blijft staan in de truckindustrie, zelfs nu de verbrandingsmotor zich blijft ontwikkelen.

Tijdens uitgebreide testritten prezen de juryleden de XD en XF Electric om de perfectie van hun aandrijflijnen en de bijna onmerkbare schakelingen. Hun actieradius profiteert ook van de 9 procent aerodynamische verbetering die is gerealiseerd in de nieuwste generatie van DAF. Het modulaire voertuigconcept, dat een ruime keuze aan accu- en asconfiguraties biedt, werd ook geprezen omdat het vervoerders uitzonderlijke flexibiliteit biedt.

Florian Engel, voorzitter van de jury van International Truck of the Year, vatte het als volgt samen:“Met de nieuwe XD en XF Electric laat DAF Trucks zien dat de combinatie van een centrale elektromotor en een traditionele achteras net zo energiezuinig kan zijn als een aandrijflijn met een e-as. Bovendien zorgt deze DAF-configuratie voor een perfecte gewichtsverdeling, waardoor vrijwel alle toepassingen met één technisch platform kunnen worden gedekt.”

De genomineerden voor 2026 (in alfabetische volgorde)

  • DAF XD / XF
  • MAN D30 PowerLion
  • MAN eTGS
  • SANY e435
  • SCANIA Super 11

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Zorg dat je niets mist. Abonneer je nu op TTM.nl. Abonneer