Definitief: Ford en Iveco gaan samen nieuwe truckcabine ontwikkelen

Definitief: Ford en Iveco gaan samen nieuwe truckcabine ontwikkelen featured image

Truckfabrikanten Ford Trucks en Iveco gaan samen een nieuwe truckcabine ontwikkelen. Er is een ontwikkelingsovereenkomst ondertekend waar dit in is vastgelegd.

Deze overeenkomst volgt op de intentieovereenkomst die beide bedrijven vorig jaar maart al ondertekenden. De definitieve overeenkomst is een contractueel kader voor de gezamenlijke ontwikkeling van een nieuwe cabine voor zware vrachtwagens, evenals gemeenschappelijke inkoop waar van toepassing. Beide bedrijven zullen de cabine produceren en assembleren in hun eigen faciliteiten, specifieke stylingconcepten aanpassen en de producten verkopen onder hun respectievelijke merknamen, Ford Trucks en Iveco.

Luca Sra van Iveco (links) en Emrah Duman van Ford Trucks zetten de handtekeningen

De nieuwe cabine zal de concurrentiepositie van beide merken verbeteren en biedt een oplossing die voldoet aan de toekomstige EU Direct Vision-norm met verbeterde aerodynamica voor een lagere CO2-uitstoot. De nadruk zal liggen op cabinecomfort, veiligheid, aerodynamica en modulariteit, terwijl kostenefficiëntie en volledige compatibiliteit met alle aandrijflijnen prioriteit krijgen. De eerste cabines zullen naar verwachting in 2028 klaar zijn voor productie. Door deze overeenkomst en als resultaat van hun gezamenlijke inspanningen, zullen de twee bedrijven een nieuwe modulaire topklasse cabinefamilie met ultramoderne technologie realiseren, die veel beter is dan de eerder geplande cabines, en tegelijk aanzienlijke besparingen op investeringen mogelijk maken. De geschatte totale uitgaven die de partijen samen in het kader van de JDA zullen doen, bedragen 343 miljoen euro.

Toegewijd

Emrah Duman, Vice President van Ford Trucks, benadrukte de toewijding van Ford Trucks aan engineering, innovatie en het leveren van hoogwaardige oplossingen voor de zware bedrijfswagenindustrie: “Bij Ford Trucks zijn we toegewijd aan het verleggen van de grenzen van uitmuntende engineering. Deze overeenkomst voor gezamenlijke ontwikkeling is een bewijs van ons vermogen om geavanceerde oplossingen te ontwerpen en te ontwikkelen die niet alleen voldoen aan de veranderende normen van de industrie, maar deze zelfs overtreffen. Door onze krachten te bundelen met IVECO vergroten we ons vermogen om innovatieve, high-performance cabines te leveren die nieuwe maatstaven zetten op het gebied van veiligheid, aerodynamica en chauffeurscomfort, en dat alles met behoud van kostenefficiëntie en naleving van de regelgeving.”

Aanwezig bij de ondertekeningsceremonie waren (van links naar rechts) Olof Persson, CEO, Iveco Group, Luca Sra, President, Truck Business Unit, Iveco Group, Emrah Duman, Vice President van Ford Trucks en Güven Özyurt, General Manager van Ford Otosan. .

Luca Sra, President, Truck Business Unit, Iveco Group: “We zijn verheugd om onze samenwerking met Ford Trucks naar het volgende niveau te brengen door middel van deze overeenkomst. Door onze technische expertise te delen en onze krachten te bundelen, zullen we een product creëren dat nieuwe normen stelt op het gebied van veiligheid, efficiëntie, kwaliteit en comfort voor de chauffeur. Deze overeenkomst is een strategische zet die zowel Iveco als Ford Trucks in staat stelt om in de voorhoede van de markt te blijven, goed voorbereid om te voldoen aan nieuwe regelgeving en uitzonderlijke kwaliteit en waarde te leveren aan onze klanten.”

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Zorg dat je niets mist. Abonneer je nu op TTM.nl. Abonneer