Jan Lammers heeft vrijdag de Dakar Rally moeten verlaten. De debutant in de monsterrace door Argentinië en Chili crashte vrijdag in de openingsfase van de 600 kilometer lange klassementsproef tussen Iquique en Antofagasta.
Lammers belandde tijdens de eerste etappe met zijn truck ook op zijn kant. De voormalige formule 1-coureur speelde daarom al geen rol van betekenis meer in het algemeen klassement.
Bij de crash vrijdag tijdens de zevende etappe raakte monteur Emiel Megens gewond. Hij werd per helikopter naar het bivak vervoerd. Lammers stapte met zijn navigator Charly Gotlib niet in de bezemwagen, maar reed met de volkomen vernielde truck – een hele prestatie – zelf naar het bivak.
De truck bleek daar echter zo zwaar beschadigd dat meerijden in wedstrijdverband niet meer tot de mogelijkheden behoort. De Ginaf rijdt de rest van de rally mee als servicetruck.
Foto’s: Ginaf Rally Power