Truckfabrikant Scania verhoogt de productie van trucks en componenten en gaat in april op enkele productielijnen weer vijf dagen per week werken. Daarmee wijkt Scania af van eerder gemaakte afspraken dat personeel in de productie in de 1e helft van dit jaar slechts vier dagen per week hoefden te werken.
“Scania is genoodzaakt de productie te verhogen omdat de vraag in Brazilië sterk toeneemt. Ook in Europa zien we enig herstel”, aldus Anders Nielsen, hoofd van productie en logistiek bij Scania. Omdat lang niet alle markten waarop Scania actief is een groeiende vraag laten zien, gaan ook niet alle productielocaties weer volop werken. De assemblagelijnen in Södertälje en de cabine-assemblage in Oskarshamm blijven op vrijdag stil liggen. “Ik sluit echter niet uit dat als de vraag ook elders toeneemt ook deze vestigingen weer vijf dagen per week productie gaan draaien. Er is een positieve trend in vraag te zien, maar het lijkt natuurlijk nog in niets op de recordjaren 2007 en 2008”, vult Nielsen aan.
Scania werkt al sinds juni 2009 met een vierdaagse werkweek voor alle personeelsleden in Zweden. Ook in andere landen werkt Scania personeel minder, zoals in Frankrijk, Duitsland en ook Nederland. Sinds eind 2008 heeft Scania door de crisis al afscheid moeten nemen van 3000 medewerkers.
Scania heeft niet bekend gemaakt in welke mate de productie van trucks en componenten wordt verhoogd.