Ga naar hoofdinhoud

Veldhuizen pioniert met elektrische vijfasser

Op de komende Technische Kontakt Dagen in Almere laat Veldhuizen Trucks een absolute wereldprimeur zien: een elektrische vijfasser.

Het gaat om een 10×2 vrachtwagen met vier zware accupakketten. Zoals het Veldhuizen Trucks betaamt heeft het van de elektrische truck een geheel eigen product gemaakt. “De tweed, derde en vierde accu hebben we verwijderd en geplaatst in een goedgekeurde steun achter de cabine. Op de plaats van de accu’s plaatsen wij twee assen van 10 ton. Tijdens leegrijden zijn dan drie assen gelift voor een grotere actieradius”, licht Veldhuizen Trucks toe.

De vijfasser wordt uitgevoerd met een 21m3 Hyva asfaltkipper die volledig modulair opgebouwd is. De 10×2 truck heeft een totaalgewicht van 49 ton en een laadvermogen van 30 Ton.

De actieradius is bij snelwegwerk 280 km en bij gebruik op lokale wege tot 400 km.

Veldhuizen Trucks is 10 van deze vijfassers aan het bouwen, die ook te huur zullen zijn.

Veldhuizen Trucks laat op de TKD, van 8 tot en met 10 juni, ook een DAF CF DAF 10×3 X-Treme Light, een Scania Quadro met uitschakelbare as en een Volvo FH 10×4 zien.

Eén reactie op “Veldhuizen pioniert met elektrische vijfasser

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Zorg dat u niets mist. Neem nu een jaarabonnement op TTM.nl met 25% korting. Abonneer