Transportbedrijven proberen de Belgische tol te ontlopen door hun lading voor de grensovergang met België over te laden op bestelauto’s. Dat melden diverse media. In België zijn bestelauto’s niet onderworpen aan de kilometerheffing.
Branche-organisatie UPTR en diverse transportbedrijven hadden voorafgaand aan de kilometerheffing, vanaf 1 april jl., al aangekondigd dat dit zou gaan gebeuren. “Vrachtwagens worden gecontroleerd op het rijden met de OBU. Bestelauto’s worden helemaal niet gecontroleerd, ook niet of ze overbeladen zijn”, aldus Michael Reul van UPTR. Bestelauto’s met aanhangers kunnen tot wel zeven ton gewicht vervoeren. De Febiac meldt daarbij dat de verkoop van bestelauto’s in België in de eerste maanden van 2016 met 9,7 procent is gestegen ten opzichte van vorig jaar.
De weerzin tegen de slecht ingevoerde kilometerheffing is in België nog altijd groot. Afgelopen week werd in Namen nog een blokkade opgeworpen uit protest; komende zondag willen actievoerders alle grensovergangen van België blokkeren.

