2008: 107 transportbedrijven failliet

2008: 107 transportbedrijven failliet featured image

De transportsector staat met stip op 1 als het gaat om sectoren met de hoogste stijging faillissementen in 2008. Het waren er 107, en dat is maar liefst 47 procent meer dan in 2007. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Rechtbank spreekt weer een faillissement uitHet totaal aantal uitgesproken faillissementen is in 2008 met meer dan 14 procent
gedaald ten opzichte van 2007. Zowel bij de eenmanszaken als bij de
natuurlijke personen werd een flinke daling waargenomen. Het aantal
faillissementen van bedrijven en instellingen nam in 2008 echter toe. Het aantal bedrijfsfaillissementen (excl. eenmanszaken) kwam in 2008 uit op 3 824, een stijging van bijna 7 procent ten opzichte van 2007. Met name in de laatste twee maanden van 2008 gingen veel meer bedrijven failliet dan een jaar eerder. Voor het eerst sinds 2004 werd een stijging van het aantal bedrijfsfaillissementen waargenomen.

Het aantal faillissementen van bedrijven (excl. eenmanszaken) nam in 2008 in
bijna alle bedrijfstakken toe. De grootste stijging was te zien in de bedrijfstak
vervoer, opslag en communicatie (+28 procent). In deze bedrijfstak gingen vooral in
het goederenvervoer veel meer bedrijven failliet (+47 procent) dan in 2007. Opvallend aan de cijfers van CBS is wel dat 2006 een nog veel slechter jaar was dan 2008. Toen gingen maar liefst 132 transporteurs over de kop.

Faillissementen 2008 schema (CBS)

In 2008 de financiële sector was slechts sprake van een lichte stijging (+2 procent) van
het aantal faillissementen ten opzichte van een jaar eerder. Vooral in de laatste drie maanden van 2008 is hier een duidelijke toename zichtbaar van het aantal uitgesproken faillissementen.

Het aantal faillissementen in de horeca is in 2008 licht gedaald (-2 procent). Deze
daling vond vooral plaats in de tweede helft van het jaar, zowel bij de eenmanszaken als bij de grotere bedrijven in de horeca.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Zorg dat je niets mist. Abonneer je nu op TTM.nl. Abonneer