Handhavers letten de laatste tijd meer op het vermelden van de juiste activiteit in de tachograaf. Dat meldt Erik Busser, specialist rij- en rusttijden van Transport en Logistiek Nederland, op LinkedIn.
Het is zo makkelijk: als je het contact van de vrachtwagen uitschakelt, springt de tacho automatisch op standje rust. Maar dat is iets te makkelijk, want de chauffeur gaat natuurlijk niet altijd rusten.
“Onlangs kreeg een chauffeur een boete in Duitsland omdat de tijd die hij had besteed aan het controleren van het voertuig en de lading, in de ochtend, niet als ‘andere werkzaamheden’ in de tachograaf had geregistreerd”, schrijft Busser. Controlerende instanties kijken steeds vaker of de in de tachograaf geselecteerde activiteit overeen komt met de door de chauffeur uitgevoerde activiteit.
‘Andere werkzaamheden’ (‘de hamertjes’) in de tachograaf zijn onder andere laden/lossen, wachttijden bij laden of lossen wanneer de verwachte duur daarvan niet vooraf bekend is, schoonmaken, technisch onderhoud, toezicht houden op het in- en uitstappen van passagiers alsmede alle werkzaamheden voor dezelfde of een andere werkgever in of buiten de vervoerssector.

De chauffeur moet dus bij het uitschakelen van het contact bedenken wat hij gaat doen en de tacho op de juiste activiteit schakelen. Ook is het mogelijk de stand waar de tachograaf bij contact uit op schakelt anders in te stellen.
De overstap naar de smart tacho 2.0 gaat overigens stroperig, hoorden we op IAA Transportation. Trucks die nu nog een digitale of analoge tacho hebben en actief zijn in internationaal transport, moeten die voor het eind van dit jaar vervangen hebben. De tijd daarvoor gaat dringen.