Duitse politie deelt 2500 bekeuringen uit op A1

Duitse politie deelt 2500 bekeuringen uit op A1 featured image

De Duitse verkeerspolitie heeft het afgelopen jaar op de A1 tussen Bremen en Hamburg intensief gecontroleerd en 2500 keer een boete uitgeschreven. Vijfhonderd daarvan waren voor vrachtwagenchauffeurs. De politie is tevreden, want volgens hen komt de controle de verkeersdiscipline ten goede en wordt het aantal ongevallen beperkt.

Duitse politie controleert op A1Van de 2500 boetes werden er 2000 uitgedeeld aan bestuurders die de maximumsnelheid overtraden. 500 vrachtwagenchauffeurs kregen een prent vanwege te weinig afstand houden. 15 automobilisten kregen boete voor niet handsfree bellen. In 130 gevallen was de overtreding zo ernstig dat er een rijverbod volgde.

De politie is tevreden met het aantal boetes, want vorig jaar werden er nog 7000 boetes uitgeschreven en 500 rijverboden. De daling, ook het aantal ongevallen nam af, is het gevolg van de intensieve controles, denkt de politie.

Vrachtwagenchauffeurs moeten volgens de verkeerspolitie nog wel leren meer afstand te bewaren. Vorig jaar en dit jaar had te weinig afstand houden door trucks op de A1 tussen Bremen en Hamburg dodelijke ongevallen als gevolg. Vrachtwagenchauffeurs wordt met flyers opgeroepen afstand te houden en te reageren op filemeldingen.

Duitse politie controleert op A1

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Zorg dat je niets mist. Abonneer je nu op TTM.nl. Abonneer