Foto’s: Veerboot Oostzee brandt af

Foto’s: Veerboot Oostzee brandt af featured image

In de Oostzee heeft in het weekend de veerboot Lisco Gloria in lichterlaaie gestaan. Het vuur brak uit na een explosie, naar verluidt bij een technisch defect aan een truck. Alle 249 opvarenden zijn gered. In totaal moesten 28 mensen in het Duitse Kiel worden behandeld omdat ze te veel rook hadden ingeademd. Drie mensen waren in de nacht al met helikopters overgebracht naar het ziekenhuis, berichten Duitse media.

Veerboot brandt afDe autoriteiten vermoeden dat een technisch defect bij een vrachtwagen op het schip de explosie heeft veroorzaakt. Een aanslag wordt vrijwel uitgesloten, aldus een zegsman van het ministerie van Binnenlandse Zaken van de deelstaat Sleeswijk-Holstein.

De ontploffing was rond middernacht op het opperdek van het rond 200 meter lange schip, dat om 23.00 uur was vertrokken uit Kiel. Het was op weg naar Klaipeda in Litouwen. De veerboot was op het moment van de explosie 11 kilometer ten noorden van het eiland Fehmarn.

Na de explosie brak een hevige brand uit. De passagiers (Russen, Letten, Denen, Argentijnen, Duitsers en Litouwers) en 32 bemanningsleden wisten in reddingsboten te ontkomen. Ze zijn door andere schepen opgepikt. Volgens een zegsman van de Duitse waterpolitie waren de opvarenden uitgeput. “Ze hebben een aantal zeer zware uren achter de rug.”

De onder Litouwse vlag varende Lisco Gloria heeft inmiddels slagzij gemaakt en is verankerd. Zondag was de brand geblust. Het wrak moet  nu nog  wel 24 uur afkoelen voor de experts aan boord de exacte schade kunnen opmeten en beslissen hoe de ferry kan worden geborgen. Het schip heeft nog 200 ton olie aan boord. 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Zorg dat je niets mist. Abonneer je nu op TTM.nl. Abonneer