Met ingang van het nieuwe jaar geldt er een hogere boete voor het betreden van een milieuzone als niet aan de voorwaarden wordt voldaan. In plaats van 150 euro dient er nu 160 euro betaald te worden.
De verhoging komt overigens voort uit wettelijke afspraken. Die zijn vastgelegd in het regeerakkoord; ook is er een tweejaarlijkse indexering.
Net als de boete voor de milieuzone zijn ook andere boetes voor verkeersovertredingen verhoogd, die vallen onder de Wet Mulder.
De kosten voor het onterecht rijden in een milieuzone kunnen overigens nog hoger worden, want sinds juli 2009 mag het Centraal Justieel Incasso Bureau (CJIB) administratiekosten rekenen aan de overtreder. Deze kosten zijn 6 euro per overtreding.
Bron: Milieuzones

