Expo Houten staat op donderdag 22 mei 2025 volledig in het teken van het optimaliseren van inzet en rendement van mensen en materieel tijdens het zestiende ITT Event, georganiseerd door Platform Science.
In een tijd waarin goede chauffeurs schaars zijn en de kosten voor verduurzaming stijgen, toont het event hoe digitalisering en data bedrijven helpen om meer controle te krijgen over hun operatie.
Dagvoorzitter Walther Ploos van Amstel opent het event met een scherpe analyse: de operationele benutting van vrachtwagens in Europa ligt gemiddeld onder de 15 procent.
“Meer grip begint met data,” stelt hij. Door slimmere planning, samenwerking en uitbreiding naar nieuwe klantsegmenten kunnen bedrijven hun beladings- en bezettingsgraad fors verbeteren. “Sommige logistiek dienstverleners halen al 60 procent benutting door hun vrachtwagens langer te laten rijden,” aldus Ploos van Amstel.
Slim omgaan met energie
Naast benutting draait het event ook om slim energiemanagement. De kosten voor opladen verschillen enorm: van 8 cent per kilowattuur bij eigen zonnepanelen tot 80 cent bij een openbaar laadplein. Dat vraagt om strategische keuzes. Chris Boogaard, country manager Nederland bij Platform Science, benadrukt het belang van data: “Onze telematica-oplossingen leveren waardevolle inzichten in energieverbruik en voertuigprestaties. Daarmee helpen we bedrijven keuzes te maken die direct rendement opleveren.”
Technologie maakt chauffeurs beter
Ook de inzet van chauffeurs komt ruim aan bod. Met video intelligence kunnen bedrijven chauffeurs coachen op rijgedrag. Dat leidt niet alleen tot veiliger en zuiniger rijden, maar verhoogt ook het werkplezier. “Chauffeurs blijven moeilijk te vinden. Met de juiste technologie kun je ze behouden en ontwikkelen,” aldus Boogaard.
Sprekers uit binnen- en buitenland
Het programma biedt een breed scala aan inspirerende sprekers. CEO Jack Kennedy van Platform Science. Erik Slaaf van ING en Walther Ploos van Amstel die in gesprek gaat met TLN-voorzitter Elisabeth Post over grip op personeel en materieel.
Verder delen onder meer Jakob Vonck (LCW Groningen), Hans de Wit (DNA Services), Jan-Cornell van Ekris (BOLTRICS) en chauffeurscoach Kees Harrewijn hun praktijkervaringen en tips.

