Er komt een nieuw 13 hectare groot distributiecentrum voor e-fulfilment op Trade Port Noord in Venlo. De komst van het dc brengt 750 nieuwe banen met zich mee in de regio. Logistiek vastgoedontwikkelaar Heylen Groep acht niet uitgesloten dat dit aantal op termijn kan oplopen tot 1.500 of zelfs 2.000 arbeidsplaatsen. Dat meldt Logistiek Totaal.
Welke online retailers er vanuit het nieuwe dc zullen worden bediend, is nog niet bekend. Het dc, dat qua oppervlakte ongeveer net zo groot wordt als het laatste dc dat Zalando liet bouwen in Mönchengladbach (134.000 m2), moet volgend jaar al zijn deuren openen.
De keuze voor Venlo als vestigingsplaats heeft volgens Ralph Caspanni van de Belgische Heylen Groep vooral te maken met de voorkeur van hun klanten. “De activiteiten die zij willen ontplooien, zijn vooral op de Nederlandse en Duitse markt gericht. Trade Port Noord Venlo ligt perfect in de logistieke hotspot en daarmee centraal voor een breed deel van Europa. In dat opzicht is België dus iets minder interessant.”
Zuid-Nederland staat op de vierde plek op een onlangs gepubliceerde lijst van PricewaterhouseCoopers met de beste locaties voor e-fulfilmentcentra. Rijnland-Palts voert deze lijst aan, gevolgd door Saarland. Wallonië bezet de derde positie.
Bron: Logistiek Totaal

