Fraude is hip tegenwoordig, want na de grootschalige fraude met Adblue in Oost-Europa wordt nu met een GPS-verstoorder de Belgische kilometerheffing ontdoken. Dat melden diverse Belgische media.
Het eenvoudig op internet te kopen kastje verstoort de werking van de OBU. Dat apparaatje berekent de afgelegde kilometers en zorgt ervoor dat er voldoende heffing betaalt wordt. Het kastje verstoort de werking van de GPS, waardoor er minder betaald hoeft te worden.
Viapass, de organisatie die de Belgische kilometerheffing coördineert, is op de hoogte van het bestaan van de fraude en wijst erop dat er momenteel fors gecontroleerd wordt. Zo’n veertig mobiele teams zijn op de weg werkzaam en delen hoge boetes uit bij constatering van ontduiking van de km-heffing.
De Belgische transportbranchevereniging TLV laat via Twitter aan TTM.nl weten dat er diverse methodes zijn om fraude met de OBU op te sporen en dat TLV van mening is dat deze fraude ‘onaanvaardbaar’ is.


Men had beter het vignet kunnen handhaven, dit gaat weer een vermogen aan controles kosten. De hoge heren schijnen nog steeds niet te beseffen, dat bijna alle elektronica door hackers te omzeilen is.Het hele systeem heeft in Belgie al kapitalen gekost en dat zal alleen maar meer worden.
Veertig mobile teams, oftewel 80 man plus 40 auto s , alleen al voor de controle, je moet er toch om lachen.
toch leuk om vast te stellen
dat iemand waarvan obu net uitgevallen is 1000eu boete krijgt (enige sanctie, 1000eu, geen gradatie)
want als je met een vrachtwagen op belgische (alle!!) wegen rijdt moet je een werkende obu hebben
met groen lichtje
als je die nu al zes maanden omzeilt met een jammer, tja dan krijg je toch ook gewoon 1000eu boete… of hoe een uniek boetebedrag eigenlijk beter is voor grote fraudeurs en de kleine sukkelaar met een slecht werkende obu vele malen te zwaar bestraft